Nadace OKD vyhlásila Srdcovku, aktivním zaměstnancům rozdá milion

  • 22. května 2012,
  • 0:00,
  • Ostrava,
  • PR článek

Nadace OKD podpoří zaměstnance těžební společnosti OKD a dalších dárcovských firem, kteří dělají něco prospěšného pro své okolí. Pracovníkům, kteří ve svém volném čase působí jako vedoucí v kroužcích, sborech dobrovolných hasičů nebo třeba při organizaci kulturních akcí, rozdá celkem milion korun. Takzvané minigranty získaly název Srdcovka, což je tradiční hornické označení pro součást závěsu těžní věže.

Reklama

„Záleží nám na tom, aby byli naši zaměstnanci motivováni nejen ke své práci, ale aby se i mimo ni aktivně podíleli na rozvoji občanské společnosti," vysvětlila šéfka komunikace OKD a předsedkyně správní rady Nadace OKD Petra Mašínová.

Požádat o takzvaný minigrant mohou prostřednictvím neziskové organizace, ve které působí, všichni zaměstnanci OKD a kontraktorských firem, stejně jako pracovníci dalších dárců nadace - společností OKK Koksovny, NWR, Green Gas a skupin AWT a RPG RE. Podrobnosti zveřejnila nadace na svém webu www.nadaceokd.cz.

Minigranty jako způsob posílení vazby mezi firmou a zaměstnanci využívá v Česku již několik společností. Jako první zavedl tento systém Nadační fond Veolia, v Moravskoslezském kraji je úspěšně rozvíjí ArcelorMittal Ostrava a nově také AWT.

Nadace OKD vznikla v lednu 2008. Od té doby rozdělila přes 230 milionů korun na zhruba 1300 veřejně prospěšných projektů. Zakladatelem Nadace OKD je černouhelná těžební společnost OKD, která jí dává každý rok jedno procento ze svého čistého zisku

Reklama

Nejnovější zprávy


Ostravsko


Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu