Divadelní pouť bez bariér začíná - pro děti i pro dospělé!

  • 13. září 2010,
  • 0:11,
  • Ostrava,
  • PR článek

Ve dnech 14. - 17. září pořádá Divadlo loutek Ostrava 6. bienale tradičního festivalu, který se pravidelně střídá s mezinárodním festivalem Spectaculo Interesse. Divadelní pouť bez bariér je přehlídka loutkového a alternativního divadla i jiných uměleckých aktivit, které hledají a budují mosty a cesty přes bariéry všeho druhu - zdravotní, národnostní, sociální, věkové... veškeré bariéry v nás a mezi námi.

Reklama

Do programu letošní přehlídky jsou zařazena představení pro děti i pro dospělé, dílny, výstavy a besedy. Pro děti i pro dospělé vystoupí Divadlo loutek Ostrava, Bílá holubice, Divadlo Archa, Divadlo Drak, Divadlo Líšeň, Divadlo Minor, Divadlo Neslyším, Mimotaurus, Opona, Žebřík, BUTY.

Akce se koná pod záštitou primátora statutárního města Ostravy, ing. Petra Kajnara.

Patronát nad akcí převzalo konto BARIÉRY.

Podrobný program najdete na www.dlo-ostrava.cz v rubrice Festivaly. Kromě představení a akcí, na které zveme diváky k nám do divadla, do Klubu Atlantik nebo do jiných kulturních zařízení, budeme jako obvykle přivážet pohádky i jinou divadelní zábavu přímo k dětským pacientům místních nemocnic a speciálních ústavů (ÚSP Čtyřlístek, Fakultní nemocnice s poliklinikou Ostrava, Vítkovická nemocnice, Městská nemocnice Ostrava-Fifejdy, Sanatoria Klimkovice, ZŠ Těšínská, ZŠ kpt. Vajdy).

Projekt se uskutečnil díky finančnímu příspěvku a podpoře těchto úřadů a institucí: Ministerstvo kultury ČR, Moravskoslezský kraj, statutární město Ostrava, Úřad městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz, RWE, Nadace ČEZ, Nadace OKD, Pojišťovna VZP, Okamžik, Konto Bariéry.

Vstupenky na vybraná představení a akce pro děti, mládež i dospělé publikum jsou v prodeji od 29.8 v předprodeji DLO a v pobočce Ostravského informačního servisu u Elektry. Cena: 20,- Kč, ZTP/TP 10,- Kč.

 

Reklama

Nejnovější zprávy


Ostravsko

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu