Nadace ČEZ podpořila mobilní hospic Ondrášek

  • 20. října 2011,
  • 0:00,
  • Ostrava,
  • PR článek

Mobilní hospic Ondrášek z Ostravy, obecně prospěšná společnost, která se stará o těžce nemocné, je z velké části odkázána na dary sponzorů. Nadace ČEZ, která se řídí heslem „Pomáháme tam, kde působíme," ráda pomáhá právě podobným organizacím, a tak Ondrášku u příležitosti Světového dne hospiců a Týdne sociálních služeb věnovala šek na 150 tisíc korun.

Reklama

Jiří Jílek, generální ředitel ČEZ Logistika: „Společnost ČEZ je největším filantropem v České republice a svoje peníze investuje formou nadace do takových aktivit jako je Ondrášek. Je to o tom, že chceme pomáhat v kultuře i starým lidem i ve zdravotnictví a dostane se i na mládežnický sport."

I když se předání symbolického šeku uskutečnilo v kanceláři hospicu v Ostravě Dubině, jeho služby jsou samozřejmě, jak s názvu vyplývá, mobilní, což znamená, že péči poskytuje pacientům v domácím prostředí.

Jitka Varechová, ředitelka Mobilní hospice Ondrášek: „Poskytujeme komplexní péči, která se skládá ze zdravotní části, sociální, psychologické a spirituální. Pečujeme o těžce nemocné pacienty terminální."

Peníze věnované Nadací ČEZ použije Mobilní hospic Ondrášek na běžný provoz, například na platy terénních pracovníků. Nadace už hospic podpořila i v minulosti a podle jejího vedení se může spolehnout i na další podporu. Sociální oblast je totiž jednou z priorit podporovaných ČEZem v rámci grantových řízení.

Reklama

Nejnovější zprávy


Ostravsko


Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu