Stavba Laudonova muzea v NJ výrazně pokročila

Expozice generála Laudona v Novém Jičíně už dostává jasné obrysy. Vznikající interaktivní muzeum věnované známému vojevůdci brzy otevře. Dělníci tady proto instalují jeden exponát za druhým, na místě je už i postava samotného generála.

Reklama

Známá skladba z 19. století zvěstuje postupný finiš prací na expozici, která vzniká v domě, kde generál Laudon zemřel roku 1790.

Jaroslav Zezulčík, autor expozice: “Už nyní tady máme základy expozice a základní exponáty, ale především už je takřka hotový výtvarný design celé výstavy, který je podřízen tomu, že hlavními návštěvníky budou děti, synkové a tatínkové.”

Návrh vytvořil známý architekt Svatopluk Sládeček, který do prostoru evokujícímu vojenská kasárna navrhl tisíce cihel. Výtvarníci je malovali ručně jednu po druhé.

Felix Teleček, výtvarník: “Řekněme ty dva měsíce práce to určitě zabralo, ale intenzivní práce. Mně osobně se to líbí. Až se to dokreslí a dotvoří všemi těmi exponáty, tak to bude zajímavé.”

Denisa Tichá, autorka kostýmů a replik: “Jsou tady místa, která jsou věnována dětství, sedmileté válce, tureckému tažení. Jedna z místností je věnována jako úmrtní.”

Tak jako do Jičína láká turisty Rumcajs, do Nového Jičína by generál Laudon měl přitáhnout ještě více turistů. Expozice bude otevřena v prosinci.

Reklama

Nejnovější zprávy


Novojičínsko


Dnešní premiéry

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu