Ve frýdecko-místeckém hospici se stále něco děje. Karnevaly, drakiády, oslava Mikuláše.
Jan Jursa, ředitel hospice ve F-M: "Dobrovolníci dochází za klienty a také jim jistým způsobem poskytují náplň toho jejich dne. Tzn. malování, hraní."
Kulturní vyžití bývá v současné době v Centru zdravotních a sociálních služeb pro patnáctku klientů. Mezi nimi je i 82letá paní Najdková ze Staříče. Do hospice přišla začátkem ledna a patří ke klientům v odlehčovací péči.
Ludmila Najdková, klientka: "Je to tady výborné, nemohu si vůbec stěžovat. Co člověk potřebuje, to má. Všichni jsou tady ochotní."
Stejný názor jako paní Ludmila mají i zaměstnanci hospice. V tom dnes pracuje 41 lidí.
Anketa, zaměstnanci: 1. "To zaměření hospice mi vyhovuje, takže já jsem spokojený." 2. "Všem se nám tady líbí."
Jan Jursa, ředitel hospice ve F-M: "Zaměstnanci jsou rozčleněni do několika úseků. Je to sociální a zdravotní úsek. A dále jako podpora celého centra to jsou zaměstnanci prádelny, kuchyně, apod."
V budově je 26 hospicových pokojů s 30 lůžky, 6 pokojů se 13 lůžky odlehčovací péče, 4 pokoje s 8 lůžky pro návštěvy pacientů nebo pro personál.
Libuše Kolková, vrchní sestra v hospici: "Hospic má takovou myšlenku, že člověk nezůstane v posledních hodinách osamocen, nebude trpět nesnesitelnou bolestí."
Centrum zdravotních a sociálních služeb - včetně vybavení - stálo město Frýdek-Místek 106 milionů korun. Kromě toho se radnice zavázala přispívat na provoz pět milionů korun ročně.