Jen pár hodin po otevření sociálního šatníků v se ukázalo, že lidé v Havířově mají sociální cítění. Nosili plné tašky oblečení a jiných věcí, které mohou pomoci druhým.
Anketa: „Určitě vítám to. Nemám ráda, když je to poházené kolem popelnic. A tak to udělá ještě někomu službu. Jsou to fakt věci, které nejsou vůbec roztrhané." „Já si myslím, že to určitě pomůže, protože vidím, jaká chudoba se žene jak na mladé, tak na starší. Bude to přínos pro město."
Sociální šatník a charitativní burzu otevřela humanitární organizace Adra, která se ve městě věnuje především dobrovolnictví.
Karel Folwarczny, koordinátor projektu: „Pocit je to pro nás, kteří jsme o usilovali, velice dobrý, protože se naplnila taková tříletá vize, kdy jsme měli menší, větší odvahu do toho jít."
Tato místnost má samostatný vchod a bude sloužit jen pro lidi bez domova. Veškeré oblečení zde budou mít úplně zdarma.
Pro oblečení si zde mohou přijít sociálně slabí lidé vždy každé pondělí. V tento den bude Adra i přijímat nové věci.
Marcela Holková, vedoucí sociálního šatníku: „V úterý a středu máme charitativní burzu, a to jsou věci, které jsou v našem sociálním šatníku oceněně, ale opravdu deset, dvacet, třicet korun. Výtěžek jde na provoz naši organizace."
Daniel Pawlas, náměstek primátora (KSČM): „Musíme si uvědomit, že lidí v sociální nouzi přibývá, takže je velice záslužné, že Adra a magistrát mohl pomoci sociální šatník otevřít."
Sociální šatník už několik let provozuje Adra ve Frýdku-Místku, kde je o něj velký zájem.
Michal Čančík, Adra Frýdek-Místek: „V těch nejexponovanějších letech ho navštívilo až 3,5 tisíce potřebných. Ty potřeby nejsou jen ve Frýdku a tak jsem rád, že se ta věc podařila i zde."
Adra navázala spolupráci i s úřadem práce. V sociálním šatníků vykonává veřejně prospěšné práce 15 nezaměstnaných.