Průmyslové podniky v kraji chtějí přilákat školáky

Spousta průmyslových firem v našem kraji řeší nedostatek kvalifikovaných odborníků technických oborů. Řešením je pracovat s možnými budoucími pracovníky už od školních let a právě tomu by měl posloužit projekt Game4industry. Žáci a studenti díky němu získají o technických oborech lepší přehled.

Reklama

Málokterý žák má na konci povinné školní docházky jasno, čím by se chtěl v budoucnu živit. V Moravskoslezském kraji je bohatá tradice technických oborů, ale bohužel se na ně v minulých letech mládež příliš nehrnula a dnes už začínají mnohé podniky pociťovat nedostatek lidí. Jedním z projektů, který by měl žáky k technice vrátit je Game4industry.

Petr Kazík, jednatel společnosti AHRA: “Chceme na školách založit personální agentury, kdy ty děti dostanou z fabriky tip na 4, 5 pracovních pozic, které popíší a pak budou hledat na školách vhodné kandidáty na tyto profese mezi svými spolužáky.”

Byly vytipovány základní a střední školy z Ostravy, Bohumína, Frýdku-Místku a Kopřivnice, které naváží úzký kontakt se třemi firmami. Bonatransem, Mobisem a Tatrou Kopřivnice.

Martin Bednarz, generální ředitel Tatry Kopřivnice: “Jsem pyšný na to, že ten projekt vznikl v našem týmu v kopřivnické Tatře a o to více si toho vážím, že se toho chopily další firmy v regionu.”

Luděk Žídek, žák ZŠ Kopřivnice: “Tím, že jsem z Kopřivnice jsem opravdu uvažoval, že ano, že zkusím do té Tatry nastoupit.”

Projekt bude ukončen v červnu, kdy bude vybrána nejlepší personální agentura. Kolik spolužáků skutečně nadchne pro techniku, ale bude jasné až při vyplňování přihlášek k dalšímu studiu.

Reklama

Nejnovější zprávy


Moravskoslezský kraj


Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu