Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Po Nádražní v Ostravě už zase jezdí tramvaje

Ostrava-město |

Od pondělí 31. srpna se na Nádražní ulici v centru Ostravy opět vrátily tramvaje a končí tak další etapa rekonstrukce této frekventované ulice. Majitelé obchodů ale hlavně cestující si tak mohou oddychnout. Auta ale zatím po této ulici neprojedou.

Končí prázdniny a to sebou každý rok v Ostravě přináší změny v hromadné dopravě. Zkracují se intervaly mezi spoji, ale hlavní změnou je návrat obousměrného provozu tramvají na Nádražní ulici v centru města.

Miroslav Albrecht, mluvčí Dopravního podniku: “Všechny tramvajové spoje, které mířily od zastávky Karolina do Přívozu a na Hlavní nádraží, už využívají své původní tramvajové tratě.”

Přes prázdniny nebylo cestování po Ostravě nijak jednoduché a ne každý vždy dojel tam, kam chtěl. Nyní se vše vrací do starých kolejí i když v tomto případě do nových.

anketa: cestující: 1/ “Všude se muselo chodit pěšky. Člověk do něčeho vlezl a nevěděl kam ho to vlastně zaveze.” 2/ “Teď je to lepší, jsme rádi, že už to jezdí.”

Rekonstrukce Nádražní ulice ale pokračuje další etapou. Postupně bude letos a příští rok upraven 800 metrů dlouhý úsek.

Kamil Bednář (ČSSD), náměstek primátora Ostravy: “Pořád zůstává uzavřen provoz pro osobní dopravu. Pouze ve směru od Přívozu do centra je možnost vjet zásobovacím vozidlům.”

Novinkou jsou taky zastávky na znamení, které začaly fungovat na některých linkách.

Nahlásit chybu


K tématu

Historická procházka Porubou přilákala rekordní počet lidí. Dorazilo přes 80 zájemců

11. září 2025 10:33 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Ostrava-Poruba připravila pro všechny zájemce další oblíbenou historickou procházku. Trasa vedla tentokrát nejstarší částí obvodu a přilákala rekordní počet lidí.

Tvoříme prostor podpoří tramvajovou kavárnu v Kunčičkách, vznikne tu i letní kino

8. října 2025 11:00 | Ostrava-Slezská Ostrava | Michal Slonina

Tramvajová kavárna před kostelem svatého Antonína v Kunčičkách láká k posezení místní i přespolní. V příštím roce se navíc areál v jejím okolí rozroste o další mobiliář a doplní jej i dětský koutek nebo promítací plátno. Program Tvoříme prostor přispěje na projekt dvěma sty tisíci korun.

Fajna zastávka v Kunčičkách je oblíbená, získala podporu od města Ostrava

26. září 2025 19:39 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Ostrava má Fajnou zastávku. Z vyřazené tramvaje se stala příležitostná kavárna a kolem ní komunitní prostor před kostelem sv. Antonína z Padovy v Kunčičkách. Projekt je velmi oblíbený a město Ostrava ho nyní podpoří částkou 200 tisíc korun, aby se dále rozvíjel. Nabídne tak terasu s posezením, malé pódium, ohniště i prostor pro hry dětí. Vznikne i zázemí pro setkávání obyvatel i návštěvníků této části města.


Architekti představili projekt proměny parku M. Horákové. Veřejné projednání se konalo v MAPPA

V Městském ateliéru prostorového plánování a architektury se uskutečnilo veřejné projednání návrhu na přeměnu ostravského sadu Dr. Milady Horákové. Bude se kácet i sadit, stavět i bourat a důležitá je také návaznost na koncertní sál VOX.

Na jejím vzniku pracovali i odsouzení. Věznice v Ostravě-Heřmanicích otevřela kapli Naděje

Dnes 11:54 | Ostrava-Centrum | Anna Břenková

Věznice v Ostravě-Heřmanicích má nové duchovní zázemí. Slavnostně se zde otevřela kaple, která dostala jméno Naděje. Na jejím vzniku se podíleli i samotní odsouzení.

Hasiči ve Světlé Hoře na Bruntálsku se mohou radovat z nové moderní cisterny

Dnes 11:09 | Bruntál | Karel Soukop

Dobrovolní hasiči ve Světlé Hoře na Bruntálsku jsou další jednotkou, která je ode dneška vybavena novou moderní cisternou. Stará již dosluhovala a bude nabídnuta k prodeji.

Beats for Love bude nejdražší i nejlepší historii. Představí se 550 interpretů

Začátek července bude v Ostravě patřit milovníkům taneční hudby. Uskuteční se totiž další ročník hudebního festivalu Beats for Love a pořadatelé slibují, že bude zase lepší než ten předchozí.

Havířov podporuje sport už od mateřských škol, děti mají gymnastickou průpravu

Dnes 10:27 | Havířov | Bára Kelnerová

Havířov dlouhodobě podporuje sportování dětí už od útlého věku. Jedním z projektů je gymnastická průprava v mateřských školách, díky níž si předškoláci osvojují základy pohybu, obratnosti a koordinace.

Policejní manévry proti střelci v Ostravě. Vážně zranil ženu a pak ho našli mrtvého

Včera 13:42 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Postřelil manželku, která skončila v ohrožení života v nemocnici. Vzápětí začaly v Ostravě-Zábřehu velké policejní manévry. Až do bytu vtrhla zásahová jednotka, muže našli bez známek života. Policie se nyní snaží zjistit, co přesně se mezi dvojicí stalo.

MS nemocnice Havířov zavedla novou aplikaci

Včera 17:30 | Havířov | Anna Břenková

Moravskoslezská nemocnice Havířov jako první v republice zavedla novou aplikaci s umělou inteligencí. Ta umí bezkontaktně snímat životní funkce pacientů na lůžku. Novinka ulehčí práci zdravotníkům a může zachránit lidské životy.

Starostka Doubravy neustála ostudu se zfetovaným ředitelem školy a školníkem

Včera 18:45 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Obec Doubrava na Karvinsku je bez starostky. Ve středu byla z funkce odvolána Jiřina Ferenčíková, která neustála dlouhodobé problémy se školou a především ostudu se zfetovaným ředitelem základní školy a školníkem.

Jedlá zahrada učí, baví i sytí děti novojičínské školky Máj

Novojičínská Mateřská škola Máj slavnostně otevřela Jedlou zahradu. Slouží jako prostor pro vzdělávání a inspiraci, a také zásobuje kuchyni mateřinky čerstvými potravinami.

Dostavba tramvajové trati v Ostravě-Porubě budí mezi lidmi velké emoce

Včera 14:44 | Ostrava-Poruba | Jiří Cileček

Přípravy nové tramvajové trati v Ostravě-Porubě pokračují. Stavba má ale stále své zastánce i odpůrce. Nyní se opět sešli na veřejném projednání v rámci vlivů na životní prostředí. Zazněly názory odborníků i připomínky veřejnosti.

Pokojská

Kunčice pod Ondřejníkem Nástup: od 22. května 2026

Senioři v Porubě změřili síly na sportovních hrách. Nejlepší postoupili na Mezinárodní sportovní hry

Dnes 17:11 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Senioři se v Porubě opět zapojili do tradičních Sportovních her. Oblíbená akce nabízí soutěže v pěti disciplínách a vítězům otevírá cestu na Mezinárodní sportovní hry.

Akce Pozor, JEDU!!! učí bezpečné chování v dopravě. MŠ Ukrajinská připravila pro děti i rodiče zábavné odpoledne

Dnes 16:48 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Pozor, JEDU!!! Tak se jmenuje oblíbená dopravně-bezpečnostní akce, kterou pro děti, rodiče i veřejnost opět po roce uspořádala mateřská škola Ukrajinská. Zábavnou formou nabídla důležité informace o bezpečnosti v dopravě i první pomoci.

Předškoláci v Porubě sportují s fotbalisty. Projekt navazuje na zimní bruslení

Dnes 16:31 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Poruba se snaží podporovat pohybové aktivity už u nejmenších dětí a proto připravila ve spolupráci s klubem 1. FC Poruba speciální projekt. Desítky dětí z mateřských škol si tak v letošním školním roce užily sportovní dopoledne s fotbalem.

Na Mariánskohorské náměstí se vracejí lavičky. Nový typ má zabránit jejich zneužívání

Na Mariánskohorské náměstí se po několika letech vracejí lavičky. Radnice je v minulosti odstranila kvůli jejich zneužívání lidmi bez domova a častému nepořádku. Obyvatelům ale možnost odpočinku na náměstí začala chybět. Obvod proto našel nové řešení v podobě jednosedátkových laviček z recyklovaného textilu. Sloužit mají především ke krátkému odpočinku.

Předškoláci v Porubě sportují s fotbalisty díky podpoře radnice. Zapojily se všechny školky

Dnes 15:00 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Ostrava-Poruba se snaží podporovat pohybové aktivity už u nejmenších dětí a proto připravila ve spolupráci s klubem 1. FC Poruba speciální projekt. Desítky dětí z mateřských škol si tak v letošním školním roce užily sportovní dopoledne s fotbalem.

Vítězové porubských Sportovních her seniorů navštíví Maďarsko. Soutěžili v pěti disciplínách

Včera 14:49 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Senioři se v Ostravě-Porubě opět zapojili do tradičních Sportovních her. Oblíbená akce nabízí soutěže v pěti disciplínách a vítězům otevírá cestu na Mezinárodní sportovní hry.

Po Nádražní v Ostravě už zase jezdí tramvaje
Vydáno 31. srpna 2015 13:30, Ostrava-město, Tomáš Kořistka
Od pondělí 31. srpna se na Nádražní ulici v centru Ostravy opět vrátily tramvaje a končí tak další etapa rekonstrukce této frekventované ulice. Majitelé obchodů ale hlavně cestující si tak mohou oddychnout. Auta ale zatím po této ulici neprojedou.

Končí prázdniny a to sebou každý rok v Ostravě přináší změny v hromadné dopravě. Zkracují se intervaly mezi spoji, ale hlavní změnou je návrat obousměrného provozu tramvají na Nádražní ulici v centru města.

Miroslav Albrecht, mluvčí Dopravního podniku: “Všechny tramvajové spoje, které mířily od zastávky Karolina do Přívozu a na Hlavní nádraží, už využívají své původní tramvajové tratě.”

Přes prázdniny nebylo cestování po Ostravě nijak jednoduché a ne každý vždy dojel tam, kam chtěl. Nyní se vše vrací do starých kolejí i když v tomto případě do nových.

anketa: cestující: 1/ “Všude se muselo chodit pěšky. Člověk do něčeho vlezl a nevěděl kam ho to vlastně zaveze.” 2/ “Teď je to lepší, jsme rádi, že už to jezdí.”

Rekonstrukce Nádražní ulice ale pokračuje další etapou. Postupně bude letos a příští rok upraven 800 metrů dlouhý úsek.

Kamil Bednář (ČSSD), náměstek primátora Ostravy: “Pořád zůstává uzavřen provoz pro osobní dopravu. Pouze ve směru od Přívozu do centra je možnost vjet zásobovacím vozidlům.”

Novinkou jsou taky zastávky na znamení, které začaly fungovat na některých linkách.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/ostrava/ostrava-mesto/18732/po-nadrazni-v-ostrave-uz-zase-jezdi-tramvaje