Livia Klausová navštívila dětský domov ve Vrbně pod Pradědem

  • 30. dubna 2012,
  • 0:00,
  • Bruntál,
  • Ladislav Olejníček

První dáma České republiky, paní Livia Klausová, navštívila Dětský domov ve Vrbně pod Pradědem. Přišla se sem na vlastní oči přesvědčit, jak dětem pomáhá projekt Startovné do života Nadačního fondu Livie a Václava Klausových.

Reklama

Děti návštěvu Livie Klausové očekávaly s napětím. Přichystaly jí malé občerstvení a drobné dárky.

Terezka, obyvatelka domova: "Paní Klausová pomáhá našemu dětskému domovu sponzorskými penězi Nadace Klausových a takhle nás pomáhá vybavit do života, jako třeba na nábytek a takové věci."

Cílem Projektu Startovné do života je ulehčit dětem přechod z dětského domova do obyčejného všedního života. Tento přechod rozhodně není lehký a jednoduchý.

Livia Klausová, 1. dáma ČR: "My se snažíme, aby ty děti věděly už od čtrnácti let, že ten okamžik někdy nastane a připravily se na to. To znamená, aby si ukončily vzdělání, to je hlavní předpoklad, protože my jsme zaměřeni hlavně na vzdělání."

Projekt je zaměřený přímo na jednotlivé děti a motivuje je k dokončení školy. Po dokončení středoškolského vzdělání dostávají děti zvláštní bonus.

Livia Klausová, 1. dáma ČR: "Kromě toho přispíváme dětem na jazykové v zahraničí i doma a poskytujeme stipendia na střední školy i vysoké školy a něco, co k tomu vzdělání patří a je nutné pro budoucí uplatnění a to jsou řidičské kurzy. Ale ne tak, že by bylo všechno zadarmo. Napřed musí tu zkoušku udělat a pak to dostane."

Návštěvu Livie Klausové pokládají v dětském domově za naději do budoucna. První dáma dětské domovy zná, jejich problémům rozumí a pomáhá jim.

Hana Vitásková, ředitelka dětského domova: "Je to člověk, který s námi cítí a dětské domovy zná a zná je nejen zvenčí a z médií, ale zná je především proto, že mezi děti chodí, mluví s vychovateli, mluví se všemi pracovníky, kteří se výchovou dětí zabývají a my máme obrovskou radost, že právě Vrbno pod Pradědem poctila svou návštěvou."

Livia Klausová samozřejmě nezapomněla na dárky pro děti. Drobnou pozornost od ní dostaly všechny děti v dětském domově.
Velikonoce na Sovinci

Dnes 10:00 - 22.04. 18:00
Bruntál, Hrad Sovinec

DMHERMES TRADE s.r.o.
Bruntál
od 30 000 Kč do 30 000 Kč

Detail

A S P E C, spol. s r.o.
Bruntál
od 80 Kč do 88 Kč

Detail

Okresní soud
Bruntál
od 16 280 Kč do 24 080 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu