Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Africké muzeum v Jelení

  • Bruntál,

Už nadcházející sobotu otevře své dveře návštěvníkům muzeum, jaké nemá v regionu obdoby. V Jelení u Holčovic na Bruntálsku bude slavnostně otevřeno Africké muzeum.

Při příchodu návštěvníky sotva napadne, co všechno je čeká uvnitř v Africkém muzeu. Mnozí jenom tiše zírají a děti jsou doslova unešené.

Petr Sedláček, ekologický statek Bellama: "K vidění je tady převážně africká expozice doplněná samozřejmě zvířenou z celého světa. Je tady žirafa, žirafí samec v životní velikosti, je tady nosorožec, těch zvířat k vědění je tady opravdu hodně."

Při prohlídce zpravidla všechny hned napadne, jak se některé z exponátů vlastně dostaly dovnitř. Zdá se to být neřešitelný problém.

Petr Sedláček, ekologický statek Bellama: "Když sem přijdou děti , tak uvažují, že jsme vybourali střechu, nebo že jsme tady měli zeď a pak se sem dostala žirafa. Ne, dostalo se to sem postupně. Ty korpusy těla se poskládaly a teprve potom se nasazovala kůže. Preparátor to dělal přímo tady na místě."

Slavnostní otevření Afrického muzea bude součástí velké akce. Zájemci se tady budou moci v sobotu bavit celý den.

Petr Sedláček, ekologický statek Bellama: "Máme tady faremní dny ekologického zemědělství, kde budou k vidění zvířata živá, která tady chováme jak ovce, skot, koně drůbež, tak zvířata exotická jako kozorožec, zubr a další a další."

Nebude chybět ani ukázka moderní horské zemědělské techniky a samozřejmě ani zvěřinové hody a další bohaté občerstvení.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy