Hippoterapie

  • 8:37,
  • Bruntál ,

Hippoterapie znamená ve zkratce léčebné působení s využitím koní. Tuto metodu využívá ve stájích Amír v Rudné pod Pradědem i bruntálská organizace Sagapo, která poskytuje sociální služby lidem s mentálním postižením. K rozšíření této metody chybí krytá jízdárna.

Klienti Sagapa jezdí ke koním do Rudné pod Pradědem už deset let. Děti se se zvířaty dokonale sžily a hippoterapie jim očividně pomáhá.

Naďa Knopová, terapeutka a jezdkyně: "Cílem toho cvičení je psychická a fyzická rehabilitace dětí, které nemají ty možnosti jako zdravé děti."

Petr Kučera, Sagapo Bruntál: "Hlavním cílem je naučit, jak pracovat u koní, zvyšovat jejich sebedůvěru, rozvíjet slovní zásobu nějakým nenásilným způsobem, zvyšovat odvahu a tělesnou odolnost."

Děti se po čase naučí koně dokonale ovládat. Hippoterapie ale není jenom ježdění.

Naďa Knopová, terapeutka a jezdkyně: "Musí se s ním naučit komunikovat, musí se naučit ho čistit, musí se o něho postarat. Další věc je potom to ježdění, kdy děti musí motoricky zvládat pohyb toho koně, která je do stran i dopředu, dozadu, nahoru, dolů, takže se zapojí prakticky všechny svaly v těle."

Pro děti by bylo ideální využívat hippoterapii celoročně. To ale zatím není možné.

Petr Kučera, Sagapo Bruntál: "Problém je v tom, že jsme omezení počasím a v celoročním ježdění nám brání to, že tady není krytá jízdárna. S panem Theimerem pracujeme už pět let na tom, jak najít prostředky, abychom krytou jízdárnu postavili a tu terapii využívali celoročně. Bohužel se nám to do dnešního dne nepodařilo."

Sagapo ani stáj Amír úsilí o krytou jízdárnu nevzdávají. Věří, že potřebné peníze se jim přece jenom podaří získat.
Festivalový koncert SHF: Laureáti Gramophone awards

Zítra 19:00 - 22.09. 0:28
Bruntál, Evangelický kostel, Bruntál

PAPUČOVÝ DEN / vtipná kampaň na podporu Hospicu Ondrášek

07.10. 7:00 - 22.09. 0:28
Bruntál, Vaše kancelář nebo pracoviště

Spolek Slezská republika
Bruntál
od 19 536 Kč do 21 000 Kč

Detail

AL INVEST Břidličná, a.s.
Bruntál
od 115 Kč do 120 Kč

Detail

AL INVEST Břidličná, a.s.
Bruntál
od 120 Kč do 125 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků