ZOO koutek Ryžoviště vznikl ze staré stodoly

  • 7. srpna 2010,
  • 5:35,
  • Bruntál,
  • Ladislav Olejníček

Zastupitele v Ryžovišti na Bruntálsku dlouho trápila otázka, jak využít krásnou, ale chátrající obecní stodolu. Až po čase přišel spásný nápad - uděláme tady ZOO koutek. Dnes je už ZOO koutek chloubou celé vesnice.

Reklama

Nevyužívaná stodola nezadržitelně chátrala a zanedlouho by se určitě změnila v ruinu. Teď ji čeká mnohem slibnější budoucnost.

Eva Lašáková (nez.), starostka Ryžoviště: "Do Lomnice chodíme pěšky, do Břidličné chodíme pěšky, tak přicházíme na to, že turisté z těchto obcí nemají důvod přijít do Ryžoviště. Tak jsme vymysleli tento projekt, požádali jsme Moravskoslezský kraj, který nám dal dotace. Nejdůležitější byla oprava střechy na stodole."

Do ZOO koutku ale nechodí jenom turisté. Denně se tady scházejí desítky dětí a to jak místní, tak i ty od zdejších chatařů a chalupářů.

Anketa, děti: 1. "Líbí se mi tady činčily a že je tady tolik zvířat - králíčci, morče, andulky, slípky, kozy, hrdličky, pávice." 2. "Já jsem z Bruntálu a nejvíc se mi tady líbí ptáčkové." 3. "Chodíme sem s dětma nepravidelně podle času, aby se děti zabavily, podívaly se na zvířátka."

Děti o zvířata také pod dozorem pečují, krmí je a mohou si je klidně vzít i do ruky.

Anketa, děti: 1. "Chodíme je tady i krmit, máme je rádi, jsou hodné." 2. "Jsou hodní a hlavně ty kozy se dají hladit." 3. "Nejvíce se to živí ovsem a takovým tím pro křečky jako třeba kukuřice, slunečnice." 4. "Já myslím, že jako přírodověda je to rozhodně lepší, než sedět na v lavici."

Živá zvířata v ZOO koutku ještě doplňují vyřezávané sochy zvířat, které vytvořil řezbář Jiří Halouzka z nedalekého Jiříkova. ZOO koutek je pro děti velmi zajímavá věc. Vždyť zvláště pro ty městské je i slepice exotické zvíře.

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu