Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Frýdeckomístecká estakáda se oprav jen tak nedočká

Realizace oprav frýdeckomístecké estakády se posune. Ještě loni ministerstvo dopravy slibovalo, že se část hlavního tahu města zrekonstruuje letos. V tuto chvíli to ale vypadá tak, že havarijní stav jen tak nezmizí.

Druhá polovina roku 2011. Vedení Frýdku-Místku jedná s ministrem dopravy na téma nutnost výstavby obchvatu. Kvůli jeho absenci totiž motoristé využívají hlavní tah městem, což mj. způsobilo havarijní stav estakády, která je součástí této silniční tepny.

Rozhovor ze srpna 2011, Pavel Dobeš (VV): ministr dopravy: "V průběhu roku 2011 vyřešíme rekonstrukci této stavby."

Sliby chyby. Tato dvě slova sedí na plánovanou realizaci oprav estakády. Ze strany ŘSD - příspěvkové organizace zřízené ministerstvem dopravy přišla nedávno velmi nemilá zpráva pro všechny motoristy. Ministerstvo dopravy totiž na opravu estakády v tomto roce peníze nedá.

Nina Ledvinová, mluvčí ŘSD: "Oprava estakády je po stránce technické dokumentace připravena k opravě již od roku 2010. V současné době je nachystaná soutěž na výběr zhotovitele, která bude v nejbližších dnech zveřejněna. Rovněž je v rámci mimořádných prohlídek monitorován aktuální stav celého mostního objektu. Nyní probíhají jednání, na kterých se rozhodne, zda a jakým způsobem se bude řešit nynější stav mostu. Jedna z možností je, omezit dopravu na mostech. Z důvodů nedostatku finančních prostředků se stavba nemohla zahájit dříve. Jelikož je stavba plánovaná jako celek, je nutné stavbu opravit během jedné stavební sezóny. Stavební práce jsou plánované na osm měsíců, což už bychom v letošním roce nestihli."

V současnosti probíhají jednání na téma bezpečný průjezd hlavním tahem.

Jana Matějíková, mluvčí magistrátu F-M: "Samozřejmě bychom chtěli, aby se estakáda opravila ještě letos. Denně po ní projede přes 40 tisíc vozů včetně těžkých kamionů, takže je důležité, aby byla v dobrém technickém stavu. Bez estakády by provoz ve městě totálně zkolaboval. Termín oprav ale my nemůžeme ovlivnit, protože nám estakáda nepatří. Je v majetku Ředitelství silnic a dálnic, které jsme už několikrát vyzvali k nutným opravám."

Anketa, řidiči: "Je to rozbité a akorád si potom musíme nechávat všichni zpravovat auta." "Je to pro mě překvapení, že se to bude opravovat až za rok. Myslím si, že už loni bylo pozdě." "Tahle trasa? To je příšernost. Je tam strašně hodně aut. Hlavně když se stane nějaká bouračka, nebo něco, tak je problém."

Podle aktuálních informací by oprava estakády měla přijít až v březnu 2013.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy