Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Omezení na estakádě nemá vliv na MHD zdarma

V souvislosti s dopravním omezením na frýdeckomísteckém hlavním tahu panovaly obavy, že autobusy městské hromadné dopravy budou jezdit se zpožděním. Ruku v ruce s tím by klesl zájem o MHD zdarma. K tomu ale nedošlo. Zájemců o MHD zdarma neubývá, ale naopak.

Hlavní tah Frýdkem-Místkem. Relativně nedávno tady kvůli havarijnímu stavu estakády nechalo ŘSD instalovat dopravní značení, které snížilo rychlost ze 70 na 50. V souvislosti s tímto zásahem zazněly obavy, že dojde k úbytku zájemců o MHD zdarma
.
Jakub Vyvial, ředitel divize osobní dopravy: "Provoz ukázal, že maximálně v době přepravní špičky tam mohou vznikat nějaká dopravní zpoždění. Ale řidiči si našli svoje cesty a naše autobusy jezdí, dá se říci, bez nějakých větších zpoždění. Došlo k navýšení čtvrt milionu kilometrů ročně. Zároveň došlo k rozšíření systému o více linek. Intervaly jsou kratší, tzn. máme více řidičů na cestách. Teď od 10. 6. zprovozníme nové víkendové linky systému MHD Zdarma, tzn. že cestující se budou moci svézt z Frýdku - Místku až na Visalaje, pod Lysou horu. K dnešnímu dni máme prodáno 11. 200 čipových karet."

S rostoucím zájmem o MHD zdarma plánuje vedení ČSAD navýšení počtu autobusů o další dva. Celkem jich tak ČSAD nasadilo přes 30.

Anketa, obyvatelé FM: "MHD Zdarma využívám jak mám praxi, když jedu ze školy. Nemusím platit deset korun. A tři stovky na rok, to je dobré." "Vnímám to pozitivně. Už druhý rok jezdím zdarma."

Z celkového počtu zájemců využívá MHD zdarma 20% studentů a 20 procent důchodců.

 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy