Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nová metoda endoskopie v Nemocnici Frýdek-Místek

Frýdeckomístecká nemocnice přichází s další novinkou. Tentokrát se jedná o novou endoskopickou metodu, která pomáhá nemocným s chorobami slinivky a žlučových cest. Dosud museli na toto vyšetření jezdit pacienti z regionu do Ostravy, to už je ale nyní minulostí.

Beskydské gastrocentrum, interní oddělení Nemocnice ve Frýdku-Místku uvedlo na konci prvního pololetí do provozu metodu endoskopické ultrasonografie. Jedná se o metodu, která umožňuje vyšetření jednotlivých trávicích orgánů s pomocí velmi citlivého senzoru na konci endoskopu.

Petr Vítek, primář interního odd. Beskydského gastrocentra: "Tato metoda umožňuje přesně určit stádium jednotlivých onemocnění. Používá se především u onemocnění slinivky a žlučových cest, ale i dalších nádorů."

Vyšetření za pomocí této metody probíhá následovně. Do těla pacienta, který je napřed utlumen sedativy, lékaři zavedou endoskop. Ten je přiložen na stěnu trávicí trubice. Endoskopista poté všechno vidí na monitoru.

Vyšetření metodou endoskopické ultrasonografie trvá přibližně 30 až 40 minut.

Pro pacienty je hlavním přínosem skutečnost, že na tato vyšetření již nemusí dojíždět až do nemocnice v Ostravě, která tuto metodu rovněž používá.

Jolana Filipová, mluvčí Nemocnice ve F-M: "Vzhledem k tomu, že ošetřujeme nemocné i z dalších krajských nemocnic, patří investice do vybavení Beskydského gastrocentra k prioritám nemocnice i MS kraje."

Od zavedení ošetřili lékaři frýdeckomístecké nemocnice touto metodou na čtyřicet pacientů.
Česká distribuční k.s. - pracoviště Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 3 800 do 7 600 Kč/měsíc

Detail

RenoFarma Beskyd, a.s. - pracoviště kravín Skalice
Frýdek-Místek
od 120 Kč/hod.

Detail

Borski - stavby, s.r.o., pracoviště okres Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 16 800 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků