Ve Frýdku-Místku uspořádali Slavnosti bojových umění

Na Slavnosti bojových umění se představila plejáda bojových oddílů z Frýdku-Místku. Největším lákadlem 3. ročníku však byl nositel 6. danu v AIKIDO Michele Quaranta, který se postavil pěti bojovníkům.

57letý nositel 6. danu Michele Quaranta je jedním z mála „nejaponců", který má pověření k výuce AIKIDO od Japonské asociace. Na frýdeckomísteckých Slavnostech bojových umění ukázal všem přítomným, jak snadno lze porazit i pět bojovníků AIKIDO.

Michele Quaranta, učitel AIKIDO ze Švýcarska: "Ta moje ukázka znamená, že se můžeme vyhnout veškeré konfrontaci a používat sílu pouze partnera, která od něj přichází. Tady ve Frýdku-Místku jsem poprvé a těší mě hlavně to, že je zde velký zájem o bojová umění a doufám, že se toto město stane centrem bojových umění."

Jakub Hlosta, držitel 3. danu v AIKIDO: "Ukazovali jsme takový průřez celým AIKIDEM. Takže byla ukázka práce na zemi, práce se zbraněmi, pak byla práce mezi dvěma partnery a pak byla i ukázka jednoho proti více partnerům."

Dalším soupeřem jednoho z nejlepších bojovníků AIKIDO byl Mário Černý. Ten má 4. dan a bojovému umění se věnuje 17 let.

Mário Černý, držitel 4. danu v AIKIDO: "Mám zkušenosti s řadou učitelů z celého světa. Byl jsem dvakrát v Japonsku, cestuji po celé Evropě, co se týká AIKIDO. A dovolím si říct, že i kdybych nebyl jeho žákem, že je jeho úroveň jednou z nejvyšších, co se týká AIKIDO v rámci Evropy, ale i celého světa."

Radek Novotný, pořadatel Slavností bojových umění: "A jako šéf asociace na podobných exhibicích obvykle nevystupuje. Na to aby vystoupil, jsme museli zajistit přiměřené útočníky."

Ukázky bojových umění ale byly i letos mnohem pestřejší. Předvedli se třeba příznivci ju-jitsu, kendo, kung fu, thajského boxu, nebo třeba jógy.

Nechyběly ani ukázky oddílu taekwon-do ITF.

Martin Kosík, člen oddílu Taekwon-do ITF: "Je to bojové umění, takže to je takové cvičení na sílu, na boj a na techniku."

Celkem vystoupilo na slavnostech deset oddílů. Každý měl asi desetiminutový prostor.

Radek Novotný, pořadatel Slavností bojových umění: "Smysl akce se vyvíjí. Ta akce začínala před třemi lety hlavně jako propagace oddílu. Hodně lidí se na oddíly ptá, ale nemá jeden zdroj informací, kde by se k informacím dostalo."

Anketa, diváci: 1. "Líbilo se mi to Taekwon-do, jak tam přeráželi desky." 2. "Taky jsem kdysi dělal bojový sport, takže mě to zajímá." 3. "Máme rádi bojové sporty."

Letos se na bojovníky přišlo podívat kolem 300 lidí.
Lež / divadelní představení

Dnes 19:00 - 17:22
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

Depeche Mode: SPIRITS in the Forest

24.11. 17:00 - 22.11. 17:22
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

Heda Gablerová: Teorie dospělosti / divadelní představení

04.12. 19:00 - 22.11. 17:22
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

Severomoravské vodovody a kanalizace Ostrava a.s.
Frýdek-Místek
od 21 600 Kč do 26 000 Kč

Detail

Tomeček Bau s. r. o.
Frýdek-Místek
od 130 Kč do 160 Kč

Detail

SOLIDSUN s.r.o.
Frýdek-Místek
od 19 000 Kč do 23 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků