Slavnost bojových umění s překvapením

Už podruhé bojovníci zaplnili tělocvičnu 6. základní školy ve Frýdku-Místku. Další ročník Slavností bojových umění nabídl ještě větší podívanou než loni. Vedle sedmdesátky účinkujících bylo pro diváky připraveno také překvapení v podobě břišních tanečnic.

Břišní tance by na Slavnostech bojových umění nikdo nečekal. Druhý ročník přehlídky chvatů, chmatů a různých stylů boje byl oproti prvnímu ročníku jiný v mnoha směrech.

Radek Novotný, organizátor akce Slavnosti bojových umění: „Vystoupily další tři oddíly, některé jsme dokonce museli odmítnout. Aby byla trochu změna, do programu jsme navíc přidali dva oddíly, které s bojovým uměním úplně nesouvisí, a to arabské tance a jógu. Něco společného ale přece jen mají, a to je pohyb, systém dýchání a takové to vyresetování hlavy od běžných problémů, které lidé mají."

Výkony bojovníků sledovalo 250 návštěvníků a hlavním cílem akce je zlepšit místním přehled o jednotlivých druzích bojového umění. Během tří hodin se předvedl oddíl Taekwonda, Karate nebo třeba Aikida.

Josef Bartoš, trenér Aikido Frýdek-Místek: „My jsme předváděli to, co se běžně vyučuje v hodinách aikida. Je to jednak boj s nepřítelem, s jedním či čtyřmi útočníky, kteří útočí na jednotlivce nebo boj se zbraní tzv. bokkenem, kterým se předvádějí katy."

Radek Novotný, organizátor akce Slavnosti bojových umění: „Střídala se bojová umění dynamická, technická, dynamická, technická. Program začínal Kickboxem Moravia, pokračoval Karakalgem, což je škola, kterou ve Frýdku-Místku vede 82letý člověk a jedná se o jógu."

Jak bude vypadat třetí ročník, organizátoři vymýšlejí už dnes. Uvažují například o zařazení japonských lučištníků.
Lež / divadelní představení

Dnes 19:00 - 17:21
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

Depeche Mode: SPIRITS in the Forest

24.11. 17:00 - 22.11. 17:21
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

Heda Gablerová: Teorie dospělosti / divadelní představení

04.12. 19:00 - 22.11. 17:21
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

Severomoravské vodovody a kanalizace Ostrava a.s.
Frýdek-Místek
od 21 600 Kč do 26 000 Kč

Detail

Tomeček Bau s. r. o.
Frýdek-Místek
od 130 Kč do 160 Kč

Detail

SOLIDSUN s.r.o.
Frýdek-Místek
od 19 000 Kč do 23 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků