Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>
Regionální zprávy POLAR

Regionální zprávy POLAR

  • Aktuální zpravodajství z Moravskoslezského kraje každou celou hodinu
  • Zloději rozkradli během pár dní celou střechu
  • MŠ Lípová v Havířově se rozloučila s předškoláky pasováním
  • David Stypka získal in memoriam Cenu města F-M
  • Divadelní dílna byla na počest výročí hvězdná
  • Opavskou rodačku Joy Adamsonovou připomíná výstava

Zloději rozkradli během pár dní celou střechu

Velké překvapení zažil nový majitel starého bytového domu, který se chystal na rekonstrukci. Během pár dní totiž někdo z celého objektu ukradl plechovou střechu. Sousedé mysleli, že rekonstrukce už začala.

Ukrást lze asi opravdu všechno. Přesvědčil se tom na vlastní kůži i majitel stavební firmy z Ostravy, který koupil starý bytový dům, aby ho zrekonstruoval na byty pro své zaměstnance. Jenže zatímco projektanti pracovali na projektu, během asi 14 dnů zmizela celá plechová střecha. Majitel doufal, že v prázdném domě nejde nic ukrást. 

Marian Kotas, majitel domu: "Udělali si tady metrový pruh a jak tady chodili, tak tu střechu loupali jak perníček." 

Daniela Vlčková, mluvčí PČR MS kraje: "Policisté obvodního oddělení Petřvald řeší na základě oznámení krádež části střešní krytiny."

Zloději museli být šikovní a muselo jich být více. Při sundávání plechů šlo doslova o život. Možná byl mezi nimi nějaký nezaměstnaný pokrývač, který gang vedl a rozděloval práci. 

Marian Kotas, majitel domu: "Celkem je odcizeno asi 450 čtverečních metrů střechy." 

Sousedé si prostě mysleli, že rekonstrukce domu už začala a nic podezřelého neviděli. Proto ani nikdo nevolal policii.

sousedka: "10 roků se tady nic nedělo, ale až ta okna zabednili, tak si možná zloději řekli, že tam něco je a začali krást." 

Nová střecha bude stát asi půl milionu korun. Přitom při současných cenách hliníkových plechů dostanou zloději ve sběrně asi 20 tisíc korun. 

---

MŠ Lípová v Havířově se rozloučila s předškoláky pasováním

Přes 600 havířovských dětí usedne v září poprvé do školních lavic. Krásné rozloučení s mateřinkou formou pasování předškoláků si připravila škola Lípová. Děti musely složit i přísahu.

Mateřské školy se v těchto dnech loučí s dětmi, které čeká další etapa života na základní škole. Mateřinka Lípová v Havířově chtěla dětem i rodičům připravit odpoledne, na které nezapomenou. Proto vyzdobila zahradu, rodiče připravili občerstvení. Žáci s klaunem nacvičili vystoupení a před pasováním museli složit i malou maturitu.

Jarmila Dujková, ředitelka MŠ Lípová: "Jestli znají adresu, umí vázat tkaničky, zda jsou dostatečně připravení na školu. Je to velký smutek, protože děti tady máme od mala, co nastoupily, setkáváme se každý den a teď se s nimi musíme rozloučit, ale věřím tomu, že se s nimi budeme i nadále setkávat."

Zatímco paní učitelky se s dětmi loučily se slzou v oku, děti se na školu už moc těší.

anketa: Valinko, chtěla bys raději zůstat ve školce, nebo už chceš jít do školy? “Už jít do školy, protože se těším, až se naučím nové věci. Třeba jako číst.”

anketa: “Budu mít jiné kamarády a nebudeme si hrát. Budeme tam dělat úkoly. Naučíme se číst, nebo psát a ještě se tam naučíme poslouchat.”

V Havířově by do prvních tříd mělo v září nastoupit 621 dětí.

---

Krátké zprávy, 20. 6. 2022, 17 h - 3

Rourovna LIBERTY Ostrava získala pro své bezešvé a svařované trubky určené mimo jiné pro petrochemický průmysl speciální environmentální certifikáty. Jedná se dokumenty s informacemi o vlivu výrobku na životní prostředí.

Kraj spolufinancuje rekonstrukci vily sociálních služeb v Tiché na NJ. Zhruba polovinu prostředků obec získala z evropských zdrojů, kraj přispěje půl milionu korun na opravu říms a fasády. Budova funguje jako denní stacionář a domov pro osoby se zdravotním postižením.

---

David Stypka získal in memoriam Cenu města F-M

David Stypka získal in memoriam Cenu města Frýdek-Místek. Aby mu mohla být udělena, musel mu být ještě předtím symbolicky předán od města i klíč. Slavný umělec, kterého potkal smutný osud, byl totiž původem z Dobré. Cenu převzala jeho maminka a klíč nejstarší syn.

Frýdek-Místek zažil od čtvrtku do neděle velkolepý festival Sweetsen Fest. Celý byl letos zasvěcen Davidovi Stypkovi, který loni bohužel předčasně opustil tento svět. Právě na festivalu, se kterým byl David neodmyslitelně spjat, mu byla udělena Cena města.

Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Chtěl bych Davidovi symbolicky předat klíč od města, protože tady vždycky bude s námi. A poté i Cenu města. A já bych teďka strašně moc chtěl pozvat na pódium dva důležité lidi, které určitě přivítáte. Tak, jak si zaslouží. Davidova nejstaršího syna Matyáše a maminku Marii Stypkovou."

Protože byl David původem z Dobré, musel mu být nejprve in memoriam předán klíč od města a následně mohl získat Cenu města.

Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Já symbolicky předám tady tento klíč. Matyáši, tady ho máš."

Marie Stypková, maminka Davida Stypky: "Chtěla bych aby tady David byl a mohl toho strašně moc udělat. Ta bolest je nesdělitelná a já jsem šťastná, že tolik lidí na něj myslí. A že dostává tolik ocenění za to, co dělal."

Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Pořád je to velmi silný zážitek. David je člověk, který byl součástí festivalu. Osobně jsme k sobě měli blízko. Oba dva jsme stejně staří, máme tři děti. A spousty nápadů, které na festivalu vznikly, byly z jeho hlavy a já si myslím, že největší radost by měl z toho, že dneska je tady historicky největší návštěvnost a jedeme dál. Jeho kapela má skvělou zpěvačku a pokračuje se. A to je myslím to nejsilnější, co asi dneska je tím poselstvím a je tady David s námi."

Frýdek-Místek je považován za líheň hudebních talentů, o čemž svědčí také výsledek letošního udílení Andělů, ze kterého si právě frýdecko-místečtí umělci odnesli 7 cen, z toho tři Anděly získal David Stypka. Mnozí z úspěšných muzikantů začínali právě na Sweetsen Festu.

Marie Stypková, maminka Davida Stypky: "Já jsem strašně překvapená, kolik je tady lidí. Já bych chtěla říct, že jsem byla na všech ročnících Sweetsen Festu, jenom na jednom ne, kdy Davídek hrál tady v hale Polárka se symfonickým orchestrem. A to jsem tehdy málem nepřežila, protože jsem tady nemohla být. Takže já jsem byla odjakživa jeho obrovská fanynka."

Po předání následovalo vystoupení Davidovy původní kapely Bandjeez, která dnes koncertuje se zpěvačkou Kateřinou Marií Tichou.

---

Divadelní dílna byla na počest výročí hvězdná

Kamenné divadlo, které se ukrývá v lesním porostu novojičínských Skalek, opět přivítalo Divadelní dílnu. Přehlídka souborů pro děti i dospělé propojená s workshopy se tu koná už 25 let.

Naučit se žonglovat s míčky, diabolem a dalšími předměty - takovou možnost měli děti i dospělí, kteří zavítali na tradiční Divadelní dílnu, která se v Novém Jičíně, v Kamenném divadle na Skalkách, koná už čtvrt století.

Lenka Domitrová, MKS Nový Jičín: “Ze začátku byla Divadelní dílna jen jednodenní, pouze v sobotu. Divadélky byla jen pro děti, později i pro dospěláky, zakončena nějakou laserovu nebo ohňovou show.”

Od roku 2019 je tato akce dvoudenní, pátek je věnován dospělým, sobota rodinám s dětmi.

Nikola Candrová, MKS Nový Jičín: “Bylo to zahájeno dětmi z divadelního kroužku městského kulturního střediska, momentálně probíhá žonglérská školička.”

Na oslavu dlouholetého trvání byla Divadelní dílna pojata hvězdně, doplnila ji lesní stezka s Rodinným centrem Mozaika v duchu pohádky Princ a Večernice, byly workshopy zaměřené na nebeská tělesa.

účastníci akce: 

“Můžeme si tady kreslit planety, dělat omalovánky nebo brože a zdobit kamínky.”

“Kreslím hvězdu na čelenku pro maminku.”

Divadelní dílna v Kamenném divadle vznikla jako myšlenka oživit tento mystický prostor, který je spjat s prvopočátky města. Původně se jednalo o kamenolom, kde byl těžen materiál pro stavbu hradeb zdejšího zámku. Samotné kamenné divadlo vzniklo v roce 1929.

---

Krátké zprávy, 20. 6. 2022, 17 h - 4

Perný víkend plný zásahů zaznamenaly zdravotnické týmy ZZS MSK v našem regionu. Mezi nejvážnější patřil podle mluvčího Lukáše Humpla střet automobilu a cyklisty na Opavsku, který se stal v neděli 19. června 2022 dopoledne.
Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: “Zraněnému pomáhali nejprve svědkové události a poté také lékař záchranné služby v civilu. Šestašedesátiletý muž jevil známky poruchy vědomí, záchranáři u něj zjistili závažné poranění dolní končetiny a hrudníku Pacient musel být zaintubován a o jeho dýchání se následně postaral přístroj. Lékař provedl akutní ošetření hrudníku a další potřebná opatření. Poté byl muž letecky transportován na urgentní příjem Fakultní nemocnice v Ostravě.

---

Opavskou rodačku Joy Adamsonovou připomíná výstava

Výstava o životě spisovatelky a Joy Adamsonové je nyní k vidění v jejím rodném městě, v Opavě. Součástí jsou také vzácné originály jejich botanických kreseb, které jsou trvale uloženy v depozitáři nadace Elsa Conservation Trust v Británii a vystavují se jen málokdy.

Kořeny Joy Adamsonové, tak se jmenuje výstava, která byla otevřena v opavském Obecním domě. Přibližuje život ochránkyně africké přírody a autorky bestselleru Příběh Lvice Elsy. Popisuje v něm, jak se ujala lvíčete, vychovala jej a pak vrátila zpět do volné přírody.

Zuzana Beranová, popularizátorka života a díla J. Adamsonové: „To změnilo přemýšlení lidí o divoké přírodě. Do Afriky se začalo jezdit na „lovy beze zbraní“. Místo zabíjení se zvířata začala chránit.“

Joy Adamsonová se narodila v roce 1910 v Opavě jako Friederike Victoria Gessner. Žila zde do svých 12 let a pak se po rozvodu rodičů přestěhovala k babičce do Vídně. S Keňou, svůj život spojila od roku 1937. Tady žila velmi skromně, a tak materiálu, který by ji připomínal, mnoho není. Vzácností je tento sešit s poznámkami.

Zuzana Beranová, popularizátorka života a díla J. Adamsonové: „Veškerý svůj majetek měla uschovaný v plechové bedně, kteoru si zamykala a schovávala pod postel. Měla pár sepraných triček a boty proti hadům.“

Zatímco v Evropě se věnovala umění, módě a studiu medicíny, na africkém kontinentě se soustředila na přírodu. Namalovala 700 botanických kreseb. Dvanáct z nich je teď vystavených také v Opavě. Depozitář anglické nadace Elsa Conservatin Trust v Británii opouští jen výjimečně.

Je také autorkou portrétů představitelů jednotlivých afrických kmenů, mnohé z nich již zanikly.

Adamsonová byla v Africe zavražděna svým sluhou. To bylo v roce 1980.

Součástí výstavy je rodokmen příbuzných z otcovy strany, který sestavil Richard Gessner. Joy Adamsonová byla sestřenicí jeho dědečka.

Richard Gessner, vzdálený příbuzný J. Adamsonové: „O příbuznosti jsem se dozvěděl od tatínka. To bylo ještě v době tzv. Komunismu, takže ta diskuse byla velmi opatrná. Tatínek o tom nechtěl moc mluvit.“

Návštěvníci vernisáže si mohli projít výstavu spolu s autorkou projektu Zuzanou Beranovou. Botanické malby budou v Obecním domě k vidění do 10. srpna, životopisná výstava pak do konce října.


















---

Mohlo by Vás také zajímat

Pořad: Regionální zprávy POLAR
20. června 2022, 17:00

Zloději rozkradli během pár dní celou střechu

Velké překvapení zažil nový majitel starého bytového domu, který se chystal na rekonstrukci. Během pár dní totiž někdo z celého objektu ukradl plechovou střechu. Sousedé mysleli, že rekonstrukce už začala.

Ukrást lze asi opravdu všechno. Přesvědčil se tom na vlastní kůži i majitel stavební firmy z Ostravy, který koupil starý bytový dům, aby ho zrekonstruoval na byty pro své zaměstnance. Jenže zatímco projektanti pracovali na projektu, během asi 14 dnů zmizela celá plechová střecha. Majitel doufal, že v prázdném domě nejde nic ukrást. 

Marian Kotas, majitel domu: "Udělali si tady metrový pruh a jak tady chodili, tak tu střechu loupali jak perníček." 

Daniela Vlčková, mluvčí PČR MS kraje: "Policisté obvodního oddělení Petřvald řeší na základě oznámení krádež části střešní krytiny."

Zloději museli být šikovní a muselo jich být více. Při sundávání plechů šlo doslova o život. Možná byl mezi nimi nějaký nezaměstnaný pokrývač, který gang vedl a rozděloval práci. 

Marian Kotas, majitel domu: "Celkem je odcizeno asi 450 čtverečních metrů střechy." 

Sousedé si prostě mysleli, že rekonstrukce domu už začala a nic podezřelého neviděli. Proto ani nikdo nevolal policii.

sousedka: "10 roků se tady nic nedělo, ale až ta okna zabednili, tak si možná zloději řekli, že tam něco je a začali krást." 

Nová střecha bude stát asi půl milionu korun. Přitom při současných cenách hliníkových plechů dostanou zloději ve sběrně asi 20 tisíc korun. 

---

MŠ Lípová v Havířově se rozloučila s předškoláky pasováním

Přes 600 havířovských dětí usedne v září poprvé do školních lavic. Krásné rozloučení s mateřinkou formou pasování předškoláků si připravila škola Lípová. Děti musely složit i přísahu.

Mateřské školy se v těchto dnech loučí s dětmi, které čeká další etapa života na základní škole. Mateřinka Lípová v Havířově chtěla dětem i rodičům připravit odpoledne, na které nezapomenou. Proto vyzdobila zahradu, rodiče připravili občerstvení. Žáci s klaunem nacvičili vystoupení a před pasováním museli složit i malou maturitu.

Jarmila Dujková, ředitelka MŠ Lípová: "Jestli znají adresu, umí vázat tkaničky, zda jsou dostatečně připravení na školu. Je to velký smutek, protože děti tady máme od mala, co nastoupily, setkáváme se každý den a teď se s nimi musíme rozloučit, ale věřím tomu, že se s nimi budeme i nadále setkávat."

Zatímco paní učitelky se s dětmi loučily se slzou v oku, děti se na školu už moc těší.

anketa: Valinko, chtěla bys raději zůstat ve školce, nebo už chceš jít do školy? “Už jít do školy, protože se těším, až se naučím nové věci. Třeba jako číst.”

anketa: “Budu mít jiné kamarády a nebudeme si hrát. Budeme tam dělat úkoly. Naučíme se číst, nebo psát a ještě se tam naučíme poslouchat.”

V Havířově by do prvních tříd mělo v září nastoupit 621 dětí.

---

Krátké zprávy, 20. 6. 2022, 17 h - 3

Rourovna LIBERTY Ostrava získala pro své bezešvé a svařované trubky určené mimo jiné pro petrochemický průmysl speciální environmentální certifikáty. Jedná se dokumenty s informacemi o vlivu výrobku na životní prostředí.

Kraj spolufinancuje rekonstrukci vily sociálních služeb v Tiché na NJ. Zhruba polovinu prostředků obec získala z evropských zdrojů, kraj přispěje půl milionu korun na opravu říms a fasády. Budova funguje jako denní stacionář a domov pro osoby se zdravotním postižením.

---

David Stypka získal in memoriam Cenu města F-M

David Stypka získal in memoriam Cenu města Frýdek-Místek. Aby mu mohla být udělena, musel mu být ještě předtím symbolicky předán od města i klíč. Slavný umělec, kterého potkal smutný osud, byl totiž původem z Dobré. Cenu převzala jeho maminka a klíč nejstarší syn.

Frýdek-Místek zažil od čtvrtku do neděle velkolepý festival Sweetsen Fest. Celý byl letos zasvěcen Davidovi Stypkovi, který loni bohužel předčasně opustil tento svět. Právě na festivalu, se kterým byl David neodmyslitelně spjat, mu byla udělena Cena města.

Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Chtěl bych Davidovi symbolicky předat klíč od města, protože tady vždycky bude s námi. A poté i Cenu města. A já bych teďka strašně moc chtěl pozvat na pódium dva důležité lidi, které určitě přivítáte. Tak, jak si zaslouží. Davidova nejstaršího syna Matyáše a maminku Marii Stypkovou."

Protože byl David původem z Dobré, musel mu být nejprve in memoriam předán klíč od města a následně mohl získat Cenu města.

Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Já symbolicky předám tady tento klíč. Matyáši, tady ho máš."

Marie Stypková, maminka Davida Stypky: "Chtěla bych aby tady David byl a mohl toho strašně moc udělat. Ta bolest je nesdělitelná a já jsem šťastná, že tolik lidí na něj myslí. A že dostává tolik ocenění za to, co dělal."

Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Pořád je to velmi silný zážitek. David je člověk, který byl součástí festivalu. Osobně jsme k sobě měli blízko. Oba dva jsme stejně staří, máme tři děti. A spousty nápadů, které na festivalu vznikly, byly z jeho hlavy a já si myslím, že největší radost by měl z toho, že dneska je tady historicky největší návštěvnost a jedeme dál. Jeho kapela má skvělou zpěvačku a pokračuje se. A to je myslím to nejsilnější, co asi dneska je tím poselstvím a je tady David s námi."

Frýdek-Místek je považován za líheň hudebních talentů, o čemž svědčí také výsledek letošního udílení Andělů, ze kterého si právě frýdecko-místečtí umělci odnesli 7 cen, z toho tři Anděly získal David Stypka. Mnozí z úspěšných muzikantů začínali právě na Sweetsen Festu.

Marie Stypková, maminka Davida Stypky: "Já jsem strašně překvapená, kolik je tady lidí. Já bych chtěla říct, že jsem byla na všech ročnících Sweetsen Festu, jenom na jednom ne, kdy Davídek hrál tady v hale Polárka se symfonickým orchestrem. A to jsem tehdy málem nepřežila, protože jsem tady nemohla být. Takže já jsem byla odjakživa jeho obrovská fanynka."

Po předání následovalo vystoupení Davidovy původní kapely Bandjeez, která dnes koncertuje se zpěvačkou Kateřinou Marií Tichou.

---

Divadelní dílna byla na počest výročí hvězdná

Kamenné divadlo, které se ukrývá v lesním porostu novojičínských Skalek, opět přivítalo Divadelní dílnu. Přehlídka souborů pro děti i dospělé propojená s workshopy se tu koná už 25 let.

Naučit se žonglovat s míčky, diabolem a dalšími předměty - takovou možnost měli děti i dospělí, kteří zavítali na tradiční Divadelní dílnu, která se v Novém Jičíně, v Kamenném divadle na Skalkách, koná už čtvrt století.

Lenka Domitrová, MKS Nový Jičín: “Ze začátku byla Divadelní dílna jen jednodenní, pouze v sobotu. Divadélky byla jen pro děti, později i pro dospěláky, zakončena nějakou laserovu nebo ohňovou show.”

Od roku 2019 je tato akce dvoudenní, pátek je věnován dospělým, sobota rodinám s dětmi.

Nikola Candrová, MKS Nový Jičín: “Bylo to zahájeno dětmi z divadelního kroužku městského kulturního střediska, momentálně probíhá žonglérská školička.”

Na oslavu dlouholetého trvání byla Divadelní dílna pojata hvězdně, doplnila ji lesní stezka s Rodinným centrem Mozaika v duchu pohádky Princ a Večernice, byly workshopy zaměřené na nebeská tělesa.

účastníci akce: 

“Můžeme si tady kreslit planety, dělat omalovánky nebo brože a zdobit kamínky.”

“Kreslím hvězdu na čelenku pro maminku.”

Divadelní dílna v Kamenném divadle vznikla jako myšlenka oživit tento mystický prostor, který je spjat s prvopočátky města. Původně se jednalo o kamenolom, kde byl těžen materiál pro stavbu hradeb zdejšího zámku. Samotné kamenné divadlo vzniklo v roce 1929.

---

Krátké zprávy, 20. 6. 2022, 17 h - 4

Perný víkend plný zásahů zaznamenaly zdravotnické týmy ZZS MSK v našem regionu. Mezi nejvážnější patřil podle mluvčího Lukáše Humpla střet automobilu a cyklisty na Opavsku, který se stal v neděli 19. června 2022 dopoledne.
Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: “Zraněnému pomáhali nejprve svědkové události a poté také lékař záchranné služby v civilu. Šestašedesátiletý muž jevil známky poruchy vědomí, záchranáři u něj zjistili závažné poranění dolní končetiny a hrudníku Pacient musel být zaintubován a o jeho dýchání se následně postaral přístroj. Lékař provedl akutní ošetření hrudníku a další potřebná opatření. Poté byl muž letecky transportován na urgentní příjem Fakultní nemocnice v Ostravě.

---

Opavskou rodačku Joy Adamsonovou připomíná výstava

Výstava o životě spisovatelky a Joy Adamsonové je nyní k vidění v jejím rodném městě, v Opavě. Součástí jsou také vzácné originály jejich botanických kreseb, které jsou trvale uloženy v depozitáři nadace Elsa Conservation Trust v Británii a vystavují se jen málokdy.

Kořeny Joy Adamsonové, tak se jmenuje výstava, která byla otevřena v opavském Obecním domě. Přibližuje život ochránkyně africké přírody a autorky bestselleru Příběh Lvice Elsy. Popisuje v něm, jak se ujala lvíčete, vychovala jej a pak vrátila zpět do volné přírody.

Zuzana Beranová, popularizátorka života a díla J. Adamsonové: „To změnilo přemýšlení lidí o divoké přírodě. Do Afriky se začalo jezdit na „lovy beze zbraní“. Místo zabíjení se zvířata začala chránit.“

Joy Adamsonová se narodila v roce 1910 v Opavě jako Friederike Victoria Gessner. Žila zde do svých 12 let a pak se po rozvodu rodičů přestěhovala k babičce do Vídně. S Keňou, svůj život spojila od roku 1937. Tady žila velmi skromně, a tak materiálu, který by ji připomínal, mnoho není. Vzácností je tento sešit s poznámkami.

Zuzana Beranová, popularizátorka života a díla J. Adamsonové: „Veškerý svůj majetek měla uschovaný v plechové bedně, kteoru si zamykala a schovávala pod postel. Měla pár sepraných triček a boty proti hadům.“

Zatímco v Evropě se věnovala umění, módě a studiu medicíny, na africkém kontinentě se soustředila na přírodu. Namalovala 700 botanických kreseb. Dvanáct z nich je teď vystavených také v Opavě. Depozitář anglické nadace Elsa Conservatin Trust v Británii opouští jen výjimečně.

Je také autorkou portrétů představitelů jednotlivých afrických kmenů, mnohé z nich již zanikly.

Adamsonová byla v Africe zavražděna svým sluhou. To bylo v roce 1980.

Součástí výstavy je rodokmen příbuzných z otcovy strany, který sestavil Richard Gessner. Joy Adamsonová byla sestřenicí jeho dědečka.

Richard Gessner, vzdálený příbuzný J. Adamsonové: „O příbuznosti jsem se dozvěděl od tatínka. To bylo ještě v době tzv. Komunismu, takže ta diskuse byla velmi opatrná. Tatínek o tom nechtěl moc mluvit.“

Návštěvníci vernisáže si mohli projít výstavu spolu s autorkou projektu Zuzanou Beranovou. Botanické malby budou v Obecním domě k vidění do 10. srpna, životopisná výstava pak do konce října.


















---

Zdroj: https://polar.cz/index.php/porady/regionalni-zpravy/regionalni-zpravy-polar-20-06-2022-17-00