Čechomor na Sluníčku

31.08. 19:00

Letošní rok, je výjimečný nejen pro Beskydské hudební léto, které slaví půlkulatiny, 15 let od zaznění jeho prvních tónů, ale také kapela hrající jeho letošní závěrečný koncert - Čechomor, slaví již 30 let od svého založení a věříme, že naše uši potěší novou deskou Nadechnutí i starými známými peckami.

Pánové nepřijedou sami, ale přivezou sebou také hostující zpěvačku Martinu Pártlovou známou nejen z hudebního světa, ale společně s Nikol Štíbrovou a Veronikou Arichteva tvořící tzv. 3v1, 3 kamarádky v 1 show, kde si neberou servítky a dokáží si z čehokoliv udělat legraci.

Kdo jsou?

Čechomor je svitavsko-pražská hudební skupina hrající lidové písně. Za dobu svého působení procestovali celou Evropu, Severní Ameriku, Rusko, Čínu, Mongolsko a Austrálii, spolupracovali s divadly a významnými umělci. V roce 2001 získali tři ceny Anděl.

Nové složení, nový dech

Z původní sestavy kapely Čechomor zůstal textař, skladatel, kytarista a zpěvák František Černý, který v roce 1988 kapelu společně s dalšími hudebníky, tehdy s názvem Českomoravská nezávislá hudební společnost, založil.

Druhá výrazná tvář, která je stávajícím členem kapely je houslista Karel Holas. Ke kapele se přidal v roce 1994.

V lednu roku 2017 se ke kapele připojil velmi nadějný Adam Malík.

Nejmladším členem kapely s nejkratší dobou působnosti, od letošního ledna, je bubeník Matěj Lienert.

První oficiální ukázka z nové desky Nadechnutí

Předkapela

Jitka Šuranská Trio

Trio zakořeněné v tradici jdoucí svojí vlastní hudební cestou. 

Více o Jitce Šuranské Triu na www.jitkasuranska.cz

Spojení Jitky Šuranské, Martina Krajíčka, Mariana Friedla a hudební skupiny Čechomor se nám zdá býti více než perfektní! Těšíme se! A vy?

Speciální noční autobusový spoj

Ač naleznete všechno podrobné info ke koncertu níže, je přeci jen něco co bychom rádi "vypíchli". Množily se nám dotazy na veřejnou dopravu pro odjezd z koncertu, jelikož jel poslední vlak do Frýdku-Místku ve 21:32. Připravili jsme pro vás speciální noční autobusový spoj! Bude odjíždět z areálu "Na Pile" (naproti Informačního centra a Knihovny v Ostravici) přesně ve 23:00 hodin! Budete tak mít čas nejen v klidu dopít pivo, ale také dojít dolů do Ostravice. 

Jediná možnost kdy si lístek můžete koupit je ONLINE na tomto odkaze -> CHCI LÍSTEK NA NOČNÍ SPECIÁLNÍ SPOJ Ostravice - Frýdek-Místek!


Místo

Penzion Sluníčko, Ostravice
Ostravice 1279, 739 14 Ostravice

Vstupné

350,- v předprodeji

Vstupenka

Provozovatel

Beskydské hudební léto

Web: http://beskydskehudebnileto.cz/cechomor

Sdílet