Mig 21 na Sluníčku

11.08. 18:00

Mig 21 v čele s energickým Jiřím Macháčkem nebude hrát v areálu koupaliště penzionu Sluníčko poprvé. Bude nám ctí již podruhé přivítat pány Jiřího Macháčka, Pavla Hrdličku, Jana Hladíka, Tomáše Poláka a Adama Stivína na pódiu 15. ročníku Beskydského hudebního léta 2018.

Kdo jsou?

Česká rocková hudební skupina, která vznikla již před 20 lety! Roku 2001 vydali své první album Snadné je žít. Skupina zvažovala jiné názvy, ale po vzoru U2 zvolili název z leteckého prostředí, tedy Mig 21 podle stíhacího letounu MIG-21 vyráběného od roku 1958 v Sovětském svazu. 

Pojmenování skupiny vyjadřuje vztah ke starým a již téměř nepoužitelným letadlům, jež ovšem měla původně budit strach a hrůzu. Taková má být, podle vyjádření Jiřího Macháčka, i samotná kapela. Macháček dále soudí, že stroj MiG 21 je z ostatních MiGů ten nejkrásnější, a proto pro název kapely zvolili právě tento model.

Současně skupina sama sebe označuje sloganem „Chlapecká taneční pěvecká a striptérská skupina z Prahy 5 – Smíchova“,na který ji překřtil frontman Jiří Macháček.

Největší hity, které jistě znáte

  • Snadné je žít
  • Malotraktorem
  • Chci ti říct
  • a další

Jedním z největších hitů skupiny je písnička "Chci ti říct", která vznikla pro film Muži v naději.

Předkapela

Bandaband

kapela, která se s tím ani trochu nepáře. 

Píši, že mají drive, hrají pozitivní muziku a každý koncert obrátí v jedinečnou událost, ze které posluchači odcházejí plni zážitků. No podle nás to bude stát za to a ve spojení s Mig21 dvojnásob!

Svým nezaměnitelným zvukem a energií dokáží člověka roztančit, rozesmát, nadchnout, pohladit po duši i donutit přemýšlet. Výbušná směr rocku, funku, blues a latiny a výhradně českých textů nutí lidi všech věkových skupin dupat do rytmu.

Více o kapele Bandaband na www.bandaband.cz

Podívejte se jak si fanoušci i samotní Mig 21 užili koncert na Sluníčku v roce 2015

Místo

Penzion Sluníčko, Ostravice
Ostravice 1279, 739 14 Ostravice

Vstupné

350,- v předprodeji

Vstupenka

Provozovatel

Beskydské hudební léto

Web: http://beskydskehudebnileto.cz/mig21#events

Sdílet