Bluegrass Theatre Metylovice 2021/Heart beats Vacuum ball

12.06. 18:00

V malebné vesnici Metylovice na úpatí Beskyd chystají pořadatelé zahájení osmé sezóny koncertů v Bluegrass Theatre. Čerpají ze zkušeností 36 úspěšně uskutečněných koncertů, během nichž se vystřídala na podiu velká část předních českých bluegrassových kapel. Pořadatelé uvítali i méně známé hudebníky z Moravskoslezského kraje, ale také umělce ze zahraničí, ze Slovenska, Německa, Nizozemska a USA.

The Vacuum Ball

kapela hrající americana acoustic music, vznikla v září roku 2016. Původně trio ve složení Zdeněk Roh, hrající na oktávovou mandolínu a banjo, kytaristka a zpěvačka Bára Preisslerová a houslista Vojta Nosek, začalo hrát písně převzaté z různých žánrů, mimo jiné také od multižánrového hudebníka Jacka Whita, skupin Years and Years či Katzenjammer. S rozrůstajícím se repertoárem a vlastními písněmi se kapela rozrostla o další dva členy. Po krátkém hostování na Muzikantském setkání na Nové Senínce, festivalech v Horné Porubě a na Svojanově 2017 přibyla kontrabasistka Blanka Preisslerová, a v září 17 pak bubeník Milan Polreich. Díky posílené, a nyní snad už kompletní, sestavě se kapela mohla pustit do odvážnějších aranží, které jste od ní mohli slyšet již na Banjo Jamboree 2018. Od té doby pracuje na vlastním materiálu a specialitách hudebního žánru americana, například skladbách Allman Brothers, Sheryl Crow atd. Na podzim 2019 si kapela udělala radost vydáním debutového miniCD se sedmi skladbami, z toho dvě písně jsou jejich originály. Název CD je palindromem a tak můžeme již nyní vyzvat čtenáře a posluchače k vymýšlení názvu dalšího nosiče kapely The Vacuum Ball.

Složení:

1) Bára Preisslerová kytara, hlavní zpěv
2) Blanka Preisslerová basa
3) Zdeněk Roh banjo, osmistrunka
4) Vojta Nosek housle
5) Milan Polreich bicí

Hearbeats

Skupina vznikla v roku 2015 z muzikantov, ktorí nabrali skúsenosti v iných zoskupeniach. Spolu s výrazným prejavom speváèky, sa skupina snaží o vlastný zvuk. Žánrovo ide samozrejme predovšetkým bluegrass s prvkami iných žánrov alebo tzv. novoakustickej hudby. Repertoár tvoria vlastné skladby a originálne spracované prevzaté skladby nielen z bluegrassu, ale aj folku, popu atï. Od roku 2015 skupina vystupovala na mnohých domácich a zahranièných festivaloch (CZ, FR, DK, HU). V roku 2017 skupina vydala svoje debutové CD pod názvom Melody Roads.

Členovia:
Soòa Švecová - spev
Vlado Križan - gitara, spev
Michal Barok - mandolína, spev
Peter Burza - husle spev
Dodo Jágerský - kontrabas
Henrich Novák - dobro, spev

V letošním roce pořadatelé připravili také zajímavý program, který se bude podle okolností doplňovat, nebo opačně omezovat. Aktuální stav bude vždy na stránkách https://www.bluegrasstheatre.cz/cz/program

Na vaši návštěvu a současně i podporu se těší pořadatelé.

Sobota 12.června Vacuum Ball, Heartbeats
Neděle 11.července Robert Křesťan a Trapeři, BG Styl, Ptačoroko
Pátek 30.července Poutníci, Flastr
Neděle 15.srpna Robert Křesťan a Druhá tráva, Zenkl & Kozák
Sobota 11.září Průdušky, Ptačoroko
Pátek 17.září Milkeaters, Blueland

Místo

Bluegrass Theatre Metylovice
Metylovice 285, 739 49 Metylovice

Provozovatel

Ptačoroko

Web: https://www.bluegrasstheatre.cz/cz/program

Sdílet