Bluegrass Theatre Metylovice 2021/R. Křesťan, BG Styl, Ptačoroko

11.07. 17:00

V malebné vesnici Metylovice na úpatí Beskyd chystají pořadatelé zahájení osmé sezóny koncertů v Bluegrass Theatre. Čerpají ze zkušeností 36 úspěšně uskutečněných koncertů, během nichž se vystřídala na podiu velká část předních českých bluegrassových kapel. Pořadatelé uvítali i méně známé hudebníky z Moravskoslezského kraje, ale také umělce ze zahraničí, ze Slovenska, Německa, Nizozemska a USA.

Trapeři s Robertem Křesťanem 

Legendární brněnská skupina ze sedmdesátých let minulého století - první kapela Roberta Křesťana! Trapeři oprášili staré písničky a na scéně se v novém obsazení znovu objevili v roce 2008. Z původní kapely hrají v těch nových Robert Křesťan (kytara, zpěv), Pavel Petržela (mandolína, zpěv) a Petr Surý (kontrabas). Doplňují je Luboš Malina (banjo, kaval) a Tomáš Buzek (foukací harmonika, zpěv).  Přijďte si poslechnout písničky, jako jsou třeba Pojďme se napít, Královna cest, Balada o cínovejch vlnách, Dostal jsem facku od silnice, Jesse Younger nebo Pět prázdnejch sluncí.

Ukázka z vystoupení: https://www.youtube.com/watch?v=E2tf8XRpeu0

Facebook: https://www.facebook.com/traperi.s.robertem.krestanem/?ref=br_rs

Společný koncert skupiny BG Styl z Ostravy a domácí kapely Ptačoroko

BG Styl

Ti někteří zasvěcení příznivci z vás už myslím dávno poznali, že BG Styl není zdaleka kapela ortodoxně jednostranně zaměřená na bluegrass - jak by mohl napovídat název kapely. Zůstává ale pravdou, že právě bluegrass určil původní směr seskupení na konci roku 1995, kdy Radim "Piškot" Duda (dnes již dávno žijící a hrající někde v Čechách) dal dohromady muzikanty za účelem hraní tradičních kousků.
Domácí kapela Ptačoroko. http://www.ptacoroko.cz/cz/

Kapela Ptačoroko
hraje akustickou hudbu, která nástrojovým složením vychází z jedné ze současných podob angloamerického folklóru nazývaného bluegrass. Stylově se kapela nijak neomezuje, ve vlastních i převzatých skladbách se uplatňují prvky z různých žánrů, v největší míře z folku a rocku. Hlavními rysy kapely jsou nasazení a emoce.

V letošním roce pořadatelé připravili také zajímavý program, který se bude podle okolností doplňovat, nebo opačně omezovat. Aktuální stav bude vždy na stránkách https://www.bluegrasstheatre.cz/cz/program

Na vaši návštěvu a současně i podporu se těší pořadatelé.

Sobota 12.června Vacuum Ball, Heartbeats
Neděle 11.července Robert Křesťan a Trapeři, BG Styl, Ptačoroko
Pátek 30.července Poutníci, Flastr
Neděle 15.srpna Robert Křesťan a Druhá tráva, Zenkl & Kozák
Sobota 11.září Průdušky, Ptačoroko
Pátek 17.září Milkeaters, Blueland

Místo

Bluegrass Theatre amfiteátr, Metylovice
Metylovice 285, 739 49 Metylovice

Provozovatel

Ptačoroko

Web: https://www.bluegrasstheatre.cz/cz/program

Sdílet