Special / koncert

10.07. 17:00

Skupina SPECIAL byla doprovodnou skupinou Věry Špinarové v letech 1982 -1988. Vznikla na přelomu let 1982 –1983, a to po rozchodu Věry Špinarové a Ivo Pavlíka, jakožto kapelníka IPO. Ivo Pavlík byl nahrazen postupně třemi klávesáky a konečná sestava byla: Andonis Civopulos, Karel Koláska, Jiří Bořuta, Pavel Králíček a pozdější člen kapely a zpěvák Petr Němec. Skupina hrála až na pár výjimek vlastní tvorbu, na které se podílel především Andonis Civopulos a taky Pavel Králíček. Pár texty přispěla také Věra Špinarová.

Skupina sjezdila celé tehdejší Československo, ale vystupovala také v zahraničí, a to hlavně ve východní Evropě. Special natočil s Věrou Špinarovou 4 LP, 1 CD a nespočet singlů. Dva singly natočil také pro Petra Němce.

Skupina se rozpadla v roce 1988, kdy vyvrcholily spory z důvodu příchodu zpěváka Vítězslava Vávry, budoucího manžela Věry Špinarové. Opětná spolupráce Specialu s Věrou Špinarovou začala okolo roku 2002, kdy proběhly dva koncerty (Lucerna muzic bar, Parník). V roce 2003 se Special sešel k příležitosti 50. narozenin Andonise Civopulose a zahrál s Věrou Špinarovou a Pavlem Němcem. V roce 2004 požádala Věra Špinarová kapelu o natočení singlu “Stůj“. Andonis Civopulos byl s Věrou Špinarovou ve stálém kontaktu a v roce 2005 vzniklo CD „Čas můj za to stál“, díky kterému se Special opět sešel ve studiu. Oslava 60 let Andonise Civopulose ukázala, že si Věra Špinarová se Specialem rozumí i po 30 letech a jejich vystoupení bylo vrcholem této oslavy. Kapela vystupuje od roku 2015 s Pavlem Němcem a Věru Špinarovou nahradila za mikrofonem Dáša Glátzová. Repertoár tvoří písně napsané pro Věru Špinarovou a Pavla Němce ale i něco navíc.

Místo

Bluegrass Theatre, Metylovice
Areál za ZŠ Metylovice, Metylovice 73949

Vstupné

Vstupenka

Koupit vstupenku

Provozovatel

Ptačoroko z.s.

Web: https://www.bluegrasstheatre.cz/cz/

Sdílet