Hradozámecká noc v Muzeu Bílovec

31.07. 13:00

Srdečně vás zveme na další Hradozámeckou noc. Zapojí se do něj Muzeum Bílovec, kde bude volný vstup pro všechny návštěvníky. Vystoupat budete moci také na věz kostela sv. Mikuláše. V tento den jsme si pro vás mimo jiné připravili speciální komentované prohlídky větrného mlýna na Nových Dvorech, kam vás odveze historický Tatrabus. Na tyto prohlídky je nutné si včas rezervovat vstupenku.

Náš zámek si připravil téma „Hraběcí malíři“. Pro návštěvníky bude připraven zámecký kabaret Podivuhodné sny zámeckého malíře Salamona Schulmana s vědomostní soutěží Toulky bíloveckou historií. Snažili jsme se přiblížit formátu populární televizní soutěže O poklad Anežky České. Pro vítěze máme připraveny opravdu velmi hodnotné ceny. Stateční soutěžící se mohou od 1. června 2021 hlásit na e-mailu kastelána zámku eduard.vales@post.cz.

Zároveň také zpřístupníme novou expozici ve sklepení zámku Skrytý středověk, kde vás budou provázet archeologové, kteří se podíleli na vykopávkách a přípravě celé expozice. Těšit se můžete také na malý řemeslný trh, bohaté občerstvení a hudební doprovod.

datum akce 31. 7. 2021

čas akce 13:00 až 23:00

Místo

zámek Bílovec
Zámecká 660, 743 01 Bílovec

Provozovatel

Kulturní centrum Bílovec, p.o.

Web: https://muzeum.kcbilovec.cz/

Sdílet