Festival Souznění: Ota Baláž a Tereza Kopáčková

10.12. 18:00

Balage Band feat. Tereza, funky-soul-rocková kapela, kterou založil Ota Baláž, když objevil Terezu Kopáčkovou, mladou dámu s podmanivým hlasem, zahraje 10. prosince od 18 hodin v rámci Galakoncertu Mezinárodního festivalu hudby, adventních a vánočních zvyků, koled a řemesel Souznění 2022 v Kozlovicích. Balážův Band je dalším počinem hudebníka, dirigenta a skladatele, kterého mají mnozí spojeného s Kamilem Střihavkou a Michalem Pavlíčkem v uskupení BSP nebo s inscenací české verze Jesus Christ Superstar. Současná produkce Balage Band s Terezou je přitažlivá napříč generami.

V tradičním místě, tedy v Kozlovicích na Frýdeckomístecku, vystoupí během soboty 10. prosince také mladá talentovaná účastnice soutěže WCOPA v USA Izabela Jati, kterou dobře znají diváci Národního divadla moravskoslezského, kde debutovala už ve 12 letech hlavní dětskou rolí v muzikálu Kočky. Dále Chodský soubor Mrákov, Cimbálová muzika Konopjan, Pěvecký sbor Cantamus, Soubor lidových písní a tanců Valašský vojvoda, Dechová hudba Kozlovice, Dětský folklorní soubor Valášek z Kozlovic a další úspěšní interpreti. Navíc se návštěvníci mohou poprvé od roku 2019 znovu těšit na krásný a hodnotný vánoční doprovodný program. Od pochůzek s koledou, přes oblíbený kulinářský a řemeslný jarmark či živý Betlém až po příchod Tří králů.

V neděli 11. prosince pak celý letošní ročník Mezinárodního festivalu hudby, adventních a vánočních zvyků, koled a řemesel Souznění vyvrcholí v Hukvaldech, a to koncertem profesionálního VUS Ondráš z Brna. Díky velmi působivému programu „Cesta světla“ si diváci připomenou příběh narození Ježíše Krista a lidových Vánoc. Program hudebně vychází především z dobře známých českých a moravských koled, které však zazní v nevšedních orchestrálních a vokálních aranžmá. Posluchače čeká barvitá cesta ke Kristovu narození, stejně jako k lidskému pochopení této zázračné události.

Vstupenky jsou ke koupi na webu festivalu Souznění, nebo přímo na místě konání každého z koncertů. Více na: www.souzneni-festival.cz

Místo

Obecní sál, Kozlovice
Kozlovice 343, 739 47 Kozlovice

Provozovatel

Festival Souznění

Web: www.souzneni-festival.cz

Sdílet