O Ptáku Ohniváku a Lišce Ryšce. Hudební pohádka

16.12. 19:00

Hudební pohádku pro malé i velké napsal mladý skladatel Petr Opava na texty a scénář Anežky Janátové na motivy pohádky Karla Jaromíra Erbena (1811–1870). Autor slavné Kytice, zaznamenával pohádkové příběhy, které mu vyprávěli lidé žijící na venkově v Čechách. V pohádkách byl ovlivněn německými romantiky bratry Grimmovými. Pohádka Pták Ohnivák a liška Ryška je součástí pohádkové knihy České pohádky, v níž najdeme i další známé pohádky, jako např. Jabloňová panna, Otesánek, Tři zlaté vlasy děda Vševěda, Zlatovláska.

Pohádkový svět vás zve do světa fantazie. Tři královští synové hledají Ptáka Ohniváka, který krade v jejich zahradě zlatá jablka. Setkávají se s Liškou Ryškou, která je podrobí zkoušce, z níž vychází vítězně nejmladší princ. Závist bratrů nezůstane bez odezvy. Ale nebudeme prozrazovat další děj krásné pohádky, ve které ještě sehrají svou roli Kůň Zlatohřívák a Princezna Zlatovláska. Těšíme se na vás v našem divadle.

„Chcete-li, aby vaše děti byly chytré, čtěte jim pohádky. Chcete-li, aby byly ještě chytřejší, čtěte jim více pohádek.“ (Albert Einstein).

Dirigent: Kremena Pešakova, režie: Marek Mokoš, výtvarník scény a kostýmů: David Janošek, choreografie: Martin Tomsa. V hlavních rolích uvidíte a uslyšíte K. Jordu, Š. Maršálovou, A. Sokolovou, A. Začalovou, R. Cimbála, P. Palečka, B. Čechovou, T. Kaveckou, M. Kubečku, L. Randáka, D. Hrdu, A. Vovka, Zdeňka Kapla, A. Kuľbagu, R. Medňanského, Zdenu Mervovou, Kamilu Srubkovou. Účinkuje orchestr, sbor a balet Slezského divadla, vedoucí hudebního nastudování L. Vondráčková, hudební příprava J. Hajková, dramaturgie: Jana Andělová Pletichová, Asistent režie: Marta Vaňkátová.

Premiéra 16. 12. 2018

Místo

Slezské divadlo, Opava
Horní náměstí 13, Opava

Provozovatel

Slezské divadlo Opava

Web: www.divadlo-opava.cz

Sdílet