Očima vidět / beseda s autorko knihy Evou Tvrdou

18.02. 16:00

Eva Tvrdá žije a tvoří na Hlučínsku, které je součástí Opavského Slezska. Její tvorba je silně spjata s moravskoslezským prostředím, především s neobvyklou moderní historií Hlučínska. Tentokrát přichází nositelka Čestného uznání Asociace autorů detektivní literatury 2018 s dvojjazyčnou novelou Očima vidět/ Očami vidźeć.

Očima vidět nás naučí Eva Tvrdá

Úterý 18. února v 16-17 hodin – Eva Tvrdá: Očima vidět; DŮM KNIHY KNIHCENTRUM.cz 


Eva Tvrdá žije a tvoří ve Slezsku. Její nejznámější knihy jsou Dědictví, Třešňovou alejí a Okna do pokoje. Knihy vyšly v roce 2011 jako soubor pod názvem Slezská trilogie. V roce 2015 Eva Tvrdá vydala knihu Pandořina skříňka, která je volným pokračováním úspěšné knihy Dědictví.  Obě knihy vyšly v roce 2018 jako soubor pod názvem Slezské století.

V roce 2018 Eva Tvrdá získala Čestné uznání Asociace autorů detektivní literatury za knihu Mrtvou neměl nikdo rád (2017), která je její první knihou ve stylu Silesia Noir. Ve stejném žánru napsala i knihu Dlužná částka (2019).

Očima vidět Očami vidźeć

Očima vidět

Eva Tvrdá se vrací k tématu svého kraje v citově silné novele, v níž přináší příběh formou vyprávění pro vnuka. Zvláštností knihy je její dvojjazyčnost. Čtenář má možnost přečíst si příběh v češtině a poté i v laštině, spisovném jazyce, který ve 20. století vytvořil na základě původního jazyka slezskomoravské oblasti básník Óndra Łysohorsky a který Eva Tvrdá aktualizuje o živé zbytky původního jazyka západolašské oblasti.

Místo

Dům knihy KNIHCENTRUM, Ostrava
Smetanovo nám. 222/8, 702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Provozovatel

Dům knihy KNIHCENTRUM, Ostrava

Web: www.knihcentrum.cz

Sdílet