Robert Šlachta: Třicet let pod přísahou / beseda ZRUŠENO!!!

17.09. 16:00

Beseda přiblíží neobyčejný osobní a profesní život Roberta Šlachty, bývalého ředitele Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu a náměstka Odboru pátrání Celní správy ČR. Ve spolupráci s českým investigativním novinářem Josefem Klímou vzniklo dílo poskytující otevřené rozhovory o ožehavých tématech a kauzách, o nichž se v době služby muselo mlčet.

Poslechněte si utajená témata s Robertem Šlachtou.

Čtvrtek 17. září v 16:00-17:00 hod. – Robert Šlachta: Třicet let pod přísahou; DŮM KNIHY KNIHCENTRUM.cz

Vysoká hra Roberta Šlachty o post senátora – Forum24

Robert Šlachta své dětství i mládí prožil na Moravě. Se svými bratry byli odmalička vedeni k tomu, že když už se pro něco rozhodnou, mají to dělat naplno. A také k tomu, že si musí pomáhat a navzájem si důvěřovat. 


„Dětství napsané v 70. letech mě naučilo, že ta nejlepší cesta rozhodně není vždy ta nejjednodušší. Prožitek sametové revoluce (v 18 letech) považuji za klíčový moment: nově nabytou svobodu a počáteční budování demokracie jsem sice prožíval jen jako pozorovatel, ale obrovská úcta k těmto hodnotám ve mně zakořenila už navždy. A myslím, že také stála za mým rozhodnutím nastoupit k policii. Kariéra u policie trvala téměř 30 let a i když jsem kvůli ní zcela přišel o soukromý život, neměnil bych. Dala mi strašně moc. Potkal jsem se s řadou výjimečných lidí, kteří se v podstatě stali mou rodinou. Poznal jsem sám sebe a zjistil, že dokážu čelit obrovskému tlaku a že když se dám do práce, strach mě nedokáže zastavit. Díky práci na knize jsem si uvědomil jednu důležitou věc: Chci téhle zemi pomáhat dál…“

Místo

Dům knihy KNIHCENTRUM, Ostrava
Smetanovo nám. 222/8, 702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Provozovatel

Dům knihy KNIHCENTRUM, Ostrava

Web: www.knihcentrum-ostrava.cz

Sdílet