Dny fajne rodiny: Roboti a 3D tisk pro celou rodinu

15.09. 9:00

Moravskoslezská vědecká knihovna v Ostravě se i letos připojí k ostravskému projektu Dny Fajne rodiny, který upozorňuje na význam rodiny pro společnost. Program, který knihovna připravila pro rodiny s dětmi i všechny zájemce, odstartuje 15. září v 9:00 hodin v makerspace dílně v levém křídle Nové radnice.

Makerspace dílnu knihovna otevřela letos v květnu v rekonstruovaných prostorách bývalého oddělení speciálních fondů. Prostor se špičkovým vybavením nabízí zábavu a vzdělávání podle posledních trendů.

„Loni naše knihovna připravila na Dny Fajne rodiny deskohraní s roboty. Letos je naše nabídka ještě širší a jsme rádi, že naplno využijeme skvělý kreativní prostor makerpace dílny, o který je u veřejnosti stále větší zájem,“ říká Libuše Foberová, ředitelka Moravskoslezské vědecké knihovny v Ostravě.

Patnáctého září si v dílně zájemci mohou pod vedením lektorky Michaely Mrázové vyzkoušet například základy programování různých druhů výukových robotů a přesvědčit se, že to zvládne úplně každý, i když třeba ještě neumí ani číst.

Vědecká knihovna se věnuje především informační a digitální gramotnosti a v nové dílně se zájemci mohou vzdělávat i v technické gramotnosti, která je důležitou dovedností pro 21. století. Návštěvníci si tu mohou v praxi vyzkoušet jednoduché programování a ovládání robotů Ozobot, Lego Boost nebo Sphero, 3D modelování nebo 3D tisk a konečný výrobek si pak odnést s sebou domů,“ vysvětlil Lukáš Curylo, náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje.

Akce potrvá až do 17:00 hodin a vstupné je zdarma.

Místo

Moravskoslezská vědecká knihovna, Ostrava
Prokešovo nám. 1802/9, Ostrava

Vstupné

zdarma

Vstupenka

Provozovatel

Moravskoslezská vědecká knihovna

Web: https://www.svkos.cz/

Sdílet