Veletrh ÚSPORNÁ DOMÁCNOST

08.03. 12:00 - 09.03. 18:00

1. ročník veletrhu racionální spotřeby v domácnosti se koná 8. – 10. března 2018 na Výstavišti Černá louka v Ostravě. Cílem nového veletrhu je na jednom místě, pod jednou střechou, s jasně vymezeným programem vtěleným do názvu představit možnosti úsporného chování domácností.

ÚSPORNÁ DOMÁCNOST

EkoAuto

„Přijďte se inspirovat!“

Veletrh reaguje na aktuální potřeby doby v oblasti vybavení domácností, bydlení i stavby domu, efektivní využívání energie, vody, dopravy i motorismu a nakládání s odpady. Prioritami veletrhu jsou racionální spotřeba domácností, efektivní hospodaření, snižování nákladů a výdajů.

Významná část veletrhu bude zaměřena na efektivní využívání energie, vody a nakládání s odpady. Zejména o úspory energie, vytápění, regulaci spotřeby, klimatizaci, chlazení, snižování energetické náročnosti, ale také představení nově nastupujících zdrojů energie. Chceme představit decentralizovanou výrobu elektřiny v domácnostech, například solární elektrárny na střechách rodinných domů, větrné elektrárny, tepelná čerpadla nebo domácí plynové kotle a kogenerační jednotky.

Záštitu nad veletrhem převzal vedoucí Úřadu vlády České republiky Ing. Pavel Dvořák, ministr životního prostředí Mgr. Richard Brabec, náměstkyně hejtmana Moravskoslezského kraje Jarmila Uvírová a primátor města Ostravy Ing. Tomáš Macura, MBA.

Veletrh přinese pestrou nabídku zboží a služeb, ale také poskytne široké veřejnosti servisní informace, rady, zkušenosti, návody a praktické příklady pro efektivní provoz domácností.

Součástí veletrhu bude i třídenní seminář "Poradenské centrum k efektivnímu využívání energie".

Na veletrhu nebudou chybět ani projížďky v elektromobilech.

Souběžně bude probíhat také 3. ročník salonu ekologické dopravy EkoAuto. Jehož cílem je předvést a nabídnout ekologické dopravní prostředky a záměrem je inspirovat k pořízení elektromobilů, plynových aut a ostatních vozidel pro čistou mobilitu.

Hlavní tematické okruhy:

auta na plyn

elektromobily

autobusy a kamiony na plyn a elektřinu

hybridní vozy

čerpací a nabíjecí stanice (domácí, firemní, veřejné)

motorová paliva: zemní plyn (CNG, LNG), vodík, LPG, biopaliva

elektrický pohon, baterie a palivové články

vozidla, infrastruktura a projekty čisté mobility

Souběžně s veletrhem Úsporná domácnost a EkoAuto probíhá výstava Střechy, stavba 2018.

Tři akce za jedno vstupné!

Těšíme se na návštěvu!

Otevírací doba:

8.3.12:00 - 18:00 hod.

9.3. - 10.3. 10:00 - 18:00 hod.

Cena vstupného:Dospělí 50,- KčDěti, studenti, důchodci, ZTP 30,- Kč

Hromadný vstup (pro školy) 20,- Kč

Platí VIP karta 2018

Místo

Výstaviště Černá louka, Ostrava
Černá louka 3235

Vstupné

50 Kč

Vstupenka

Provozovatel

Ostravské výstavy, a.s.

Web: www.cerna-louka.cz

Sdílet