Trhy, co se hledají - nekomerční farmářské trhy v Trojhalí

17.11. 11:00

Letos poprvé Restaurant Day doplní pilotní spuštění projektu Trhy, co se hledají. Trhy co se hledají je první nekomerční projekt farmářských trhů v Ostravě, který by se měl v budoucnu s podporou radnice konat v centru Ostravy pravidelně.

Organizátorky Michaela Halfarová a Jitřenka Navrátilová doufají, že tímto jejich počinem podpoří lokální farmáře a tím zajistí konstantní přísun čerstvých a kvalitních surovin pro obyvatele Ostravy. V neposlední řadě, by tyto trhy měly vrátit zpět život do centra města.

„Na našich nekomerčních trzích nenajdete velké značky, cílem je podpořit a prezentovat hlavně lokální farmáře a malé či začínající firmy. Věříme, že maloprodukce je mnohem kvalitnější, než ta masová. Jsme moc rády, že na prvních trzích můžeme přivítat opravdu poklady z řad prodejců. Můžete se těšit například na úžasnou paní Alenu Melišovou, která je další Češkou co se může pyšnit stříbrnou medailí za svou marmeládu v prestižní světové soutěži World's Original Marmalade Awards Dalemain Cumbrie, také na Pana Klinkovského, který s jeho lipovým medem získal v letošním roce zlatou medaili v soutěži Český med. Dále si návštevníci budou moci zakoupit zeleninu z Ekostatku Vorličí, čeká na ně úžasný kváskový chléb z Tutta, jerky neboli sušené maso z Usuš to a kozí a ovčí výrobky z Bon Lait. Další bych už nechtěla prozrazovat, protože je postupně odhalujeme na našich sociálních sítích. Jsem pyšná na to, že všichni výše jmenovaní jsou z našeho kraje. To je pro nás nejvíc.“ říká Michaela Halfarová.

Pokud se zajímáte o kvalitu surovin a uvítali byste opravdové farmářské trhy v centru města, přijďte se 17.11. 2018 podívat do Trojhalí Karolina a tím podpořit vznik Trhů, co se hledají, akce začíná od 11 hod.

Místo

Trojhalí Karolina, Ostrava
K Trojhalí, Ostrava

Vstupné

zdarma

Vstupenka

Provozovatel

Trhy, co se hledají

Sdílet