Polská geometrie TRADICE x SOUČASNOST / výstava

11.10. 10:00 - 15.12. 18:00

Přední umělce polské geometrické abstrakce napříč generacemi najdou návštěvníci v Milan Dobeš Museu. Na výstavě Polská geometrie TRADICE x SOUČASNOST se představují díla výtvarníků tvořících od půlky 20. století až po současné mladé autory. Obdivovatelé výtvarného umění se mohou těšit na jména světového formátu, jakými jsou polský poválečný autor Kajetán Sosnowský, který v řadě sešitých maleb (kompozice složené ze šitých kusů plátna) odkazoval na ekologický obsah.

Datum: 11.10. - 15.12.2019

Čas: 10:00 – 18:00
Místo: areál Dolní Vítkovice, multifunkční aula Gong
Adresa: Vítkovice, 703 00, Ostrava

Organizátor: Dolní Vítkovice

www.dolnivitkovice.cz

Výstava představuje také dílo Ryszarda Winiarského, který ve své tvorbě kombinoval konstruktivismus s teorií náhody. Umělec vytvořil matematický systém pro generování vizuálních forem, které využil např. ve svém díle „Prostor s vertikální symetrií“. 

Z mladé generace autorů jsou k vidění díla současné polské umělkyně Małgorzaty Jastrzębské, absolventky výtvarného umění na Univerzitě Marie Curie-Skłodowské v Lublinu. Soustředí se na geometrický obraz, kde dominantní roli hraje koncepce, konstrukce a barva. Její umělecká díla sdělují divákovi přesnost geometrického designu.


Výstava se do teď pyšnila nebývalou návštěvností, proto bude prodloužena do 15. prosince.

Místo

Multifunkční hala GONG, Ostrava
Dolní Vítkovice, Ostrava

Provozovatel

Dolní Vítkovice

Web: www.dolnivitkovice.cz

Sdílet