Mezinárodní den Romů 2020

04.04. 13:00

Již třetí ročník Mezinárodního dne Romů se uskuteční v sobotu 4. dubna na náměstí Svatopluka Čecha v Ostravě-Přívoze. Akci organizuje Hnutí romských studentů za finanční podpory Asociace romských podnikatelů a spolků. Co do počtu návštěvníků patří k největším oslavám dne Romů v celé ČR. Návštěvníci se mohou těšit na program plný romské kultury a vystoupení významných romských osobností. Nebude chybět ani tradiční romské pohoštění. Smyslem oslavy je sdílení romského svátku s majoritní společností za účelem sjednocení ostravské komunity. Oslava je určena široké veřejnosti. Vstup je zdarma.

Oslava se ponese v duchu prezentace romského kulturního bohatství, hodnot a povznesení romství.  Během akce vystoupí pozitivní vzory romské komunity s cílem motivovat především mladé Romy. Smyslem oslavy je sdílení romského svátku s majoritou za účelem sjednocení ostravské komunity.  „Předchozí dva ročníky navštívilo celkem na 8000 návštěvníků, což nás velmi potěšilo. Stali jsme se tak – co do počtu návštěvníků – největší akcí na oslavu Mezinárodního dne Romů na území České republiky. Máme velkou radost, že se nám podařilo vytvořit novou tradici se zázemím v našem rodném městě, a velice nás těší i pozitivní ohlasy lidí napříč celou společností. Na druhé straně nás mrzí stále malá účast zástupců majoritní společnosti na naší akci. Věříme ale, že se to brzy změní,“ říká za organizátory Vladimír Čermák z Hnutí romských studentů s tím, že cílem akce je také upozornit na předsudky, na které Romové ve společnosti běžně narážejí.

Letošní ročník oslavy se uskuteční v sobotu 4. dubna v době od 13.00 do 17.00 hodin na náměstí Svatopluka Čecha v Ostravě-Přívoze

Akce se koná za finanční podpory ostravské Asociace romských podnikatelů a spolků. Na akci jsou srdečně zváni všichni bez ohledu na národnost! 

Vstup je zdarma. 

Místo

Náměstí Svatopluka Čecha, Ostrava - Přívoz
Náměstí Svatopluka Čecha, Ostrava - Přívoz

Vstupné

zdarma

Vstupenka

Provozovatel

Hnutí romských studentů, Asociace romských podnikatelů a spolků ČR, z.s.

Sdílet