MARIUS KOTRBA / Velký okamžik

23.03. 10:00 - 05.06. 18:00

Galerie výtvarného umění v Ostravě, příspěvková organizace Moravskoslezského kraje, připravila výstavní projekt MARIUS KOTRBA / Velký okamžik, který představí autorovy sochy, reliéfy, malby a fotografie. Součástí výstavy je také druhý odlitek sochy Svatý Kryštof, která je umístěna před budovou Domu umění. Vernisáž se uskuteční 22. března v 17 hodin za účasti kurátorů Libuše Kotrbové, Jaroslava Koléška a Jiřího Jůzy. V ostravském Domě umění bude výstava k vidění do 5. června.

MARIUS KOTRBA / Velký okamžik

23. 3. – 5. 6. 2022 (vernisáž 22. 3. v 17 hodin)

Kurátoři: Libuše Kotrbová, Jaroslav Koléšek, Jiří Jůza

Grafický design: Katarína Jamrišková

Záštitu nad výstavou v GVUO převzal náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Lukáš Curylo.

MARIUS KOTRBA (1959–2011), sochař, malíř, kreslíř, fotograf a pedagog, vystudoval Střední uměleckoprůmyslovou školu v Uherském Hradišti a následně Akademii výtvarných umění v Praze u Miloše Axmana a Stanislava Hanzlíka. Od roku 1995 působil na Ostravské univerzitě, kde vedl ateliér sochařství. Habilitoval v roce 1999 jako docent a v roce 2009 byl jmenován profesorem. Na autorských i skupinových výstavách vystavoval od roku 1984. Zastoupen je ve státních i soukromých sbírkách v České republice i zahraničí.

Partneři: Moravskoslezský kraj; Ministerstvo kultury České republiky; Rada galerií České republiky; NEWTON media, a.s.; RENGL, s.r.o.; EPONA; Tiskárna Helbich, a.s.

Mediální partneři: ART ANTIQUES; Artalk; Artikl; A2, A2larm; Český rozhlas Ostrava; deník; FlashArt; ostravan.cz; Patriot magazín; polar; program; Radiohouse

Galerie výtvarného umění v Ostravě je příspěvkovou organizací Moravskoslezského kraje a pečuje o 23 tisíc uměleckých předmětů. GVUO spravuje Dům umění, kde pořádá výstavy staršího i současného umění, designu a architektury, včetně edukačních a doprovodných programů, a administrativní budovu na Poděbradově ulici 12, kde se nachází veřejná knihovna s badatelnou zaměřená na výtvarné umění a dokumentaci výstav GVUO. Více informací na www.gvuo.cz

Místo

Galerie výtvarného umění, Ostrava
Jurečkova 1750/9, 702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Provozovatel

GVUO

Web: www.gvuo.cz

Sdílet