Pavel Šporcl -Pocta mistrům II

23.09. 19:00

Dva koncerty roku v jednom! Světová premiéra Kubelíkova koncertu! Jednu světovou premiéru, dva velké houslové koncerty v jednom večeru a jedinečné výkony na prahu fyzických možností interpreta. To přiveze svým posluchačům do Kulturního domu AKORD houslový virtuos Pavel Šporcl.

Pavel Šporcl -Pocta mistrům II

Generali Česká pojišťovna tour 2022

Po spektakulárním křtu alba Pocta Janu Kubelíkovi vyráží náš nejznámější houslista na turné roku Pocta mistrům II Generali České pojišťovna Tour 2022. Přináší obnovenou premiéru prvního koncertu C dur největšího českého houslisty Jana Kubelíka. A na své legendární modré housle přidá nejpopulárnější houslový koncert e-moll Felixe Mendelssohna- Bartholdyho.

Jan Kubelík byl ve své době neskutečnou hudební superstar. Ve dvaceti koncertoval před britskou královnou Viktorií i papežem, v San Francisku na něj přišlo sto tisíc diváků! To dnes dokážou snad jen Rolling Stones. Byl českým vlastencem, měl obrovský smysl pro humor, který využíval i v reklamě. Na turné vyrážím s absolutní novinkou – obnovenou světovou premiérou jeho prvního houslového koncertu, který je hráčsky nesmírně náročný a chci mu tak vzdát poctu jako houslistovi i jako skladateli. A přidávám legendární Mendelssohnův koncert e-moll. Dva koncerty v jednom večeru jsem hrál naposledy před dvaceti lety. Je to výzva na hranici fyzických možností, ale už se strašně těším na diváky, kterým chceme nabídnout skutečný zážitek roku,“ zve na hudební zážitek sezony virtuos Pavel Šporcl.

Na koncertě Pavla doprovodí Janáčkova filharmonie Ostrava pod taktovkou Jiřího Rožně.

Koncert začíná v 19. hodin. Vstupenky a více informací k Poctě mistrům II na www.pavelsporcl.cz.

Místo

DK Akord, Ostrava
Nám. Slov. nár. povstání 2012/1, Ostrava

Provozovatel

DK Akord

Web: www.pavelsporcl.cz

Sdílet