Hvězdný posel / pro děti

13.03. 15:00

Loutková inscenace o osudu fyzika Galilea Galileia a hvězdné obloze pro děti od 8 let.

„Po staletí lidé věřili, že Země je pevným středem vesmíru. Věřili, že Slunce, Měsíc a ostatní planety obíhají kolem Země. Nikdo o tom nepochyboval, nikdo nezkoumal, jestli tomu tak skutečně je.”

Hra o životě slavného vědce, matematika, astronoma, filosofa a fyzika Galilea Galileiho je inspirována stejnojmennou knihou uznávaného autora a ilustrátora originálních dětských knih, Petra Síse.

Tento příběh se odehrál strašně dávno. Tak dávno, že tou dobou ještě obíhalo Slunce kolem Země a ne naopak. Nebo si to aspoň většina lidí myslela. A v té pradávné době – před téměř pěti sty lety – se jednoho dne narodil v italském městě Pise chlapec. V jeho očích svítily jasné hvězdy. Dostal jméno Galileo. Nejraději ze všeho pozoroval nebe. Byl velmi zvědavý a zvídavý. Každé tajemství pro něj bylo výzvou. Co když je to všechno úplně jinak? Loutkovou inscenaci pro děti i dospělé o hledání pravdy, lásce ke hvězdám, zvědavosti a vynalézavosti, připravil tým mladé talentované režisérky Anny Klimešové, která s Naivním divadlem spolupracuje poprvé.

Naivní divadlo Liberec
Autoři: Petr Sís, Klára Fleková, Anna Klimešová, Robert Smolík
Hrají: Kristýna Trojanová, Markéta Sýkorová, Marek Sýkora, Antonín Týmal, Petr Jelínek

13. 3. 2022 od 15,00 hodin

Vstupné bude upřesněno

Vstupenky objednávejte na www.dkmoas.cz nebo v prodeji na pokladně DKMO.

Místo

Dům kultury města Ostravy
28. října 2556/124, Ostrava

Provozovatel

DKMO

Web: www.dkmoas.cz

Sdílet