Reklama

V Havířově léčí pomocí Dornovy metody ochrnutá zvířata

Mechanické navrácení kostí, obratlů na své místo. To je Dornova metoda. Ta se zatím prováděla jen u lidí. Doporučení terapeuti z Havířova ale takto pomáhají například ochrnutým zvířatům.

Stáhnout video
Reklama

Na fotografii můžete vidět rentgenový snímek kocoura, který má zlomenou páteř a posunutou pánev. Někdo ho zřejmě nakopl. Šance na uzdravení? Mizivé.

Zbyněk Horák, veterinární lékař: „Prognóza byla nejistá, mohlo dojít k přerušení krevní a inervace ocasu a tím pádem amputace ocasu. Po dohodě s majiteli, jsme se dohodli, že zkusíme nějaké alternativy. Jednak oni jsou fyzioterapeuti a já jako veterinární lékař jsem zaléčil kočku tak, aby nedocházelo k dalším následkům horším."

Majitelé kocoura jsou doporučení terapeuti Dornovy metody. Jedná se o mechanické navrácení kostí, obratlů a kloubů na své místo. V poslední době zřejmě jako první v České republice manželé začali praktikovat tuto metodu nejen na lidech, ale i na zvířatech. Do rukou se jim dostala i dlouho týraná fenka Cecilka.

Andrea Dunová, terapeut: „Byla úplně ochrnutá, nožičky, měla jak vláčné hadříky a byla hodně agresivní. Byl proveden rentgen u Cecilky na veterině a pan doktor zjistil, že jeden obratel byl vpáčený a tlačil na míchu a tím pádem došlo k ochrnutí nožek. Začali jsme pracovat na kyčelních kloubech, začali jsme pracovat na pánevní oblasti. Přistoupili jsme k tomu, že jsme vyholili záda a vzali jsme vakuové baňky a pomocí nich jsme vytáhli obratel. Už po deseti minutách bylo vidět, že nohy dostaly impuls."

A do třetice. Pes má dysplasii kyčelního kloubu, což je oddálení kloubní hlavice od kloubní jamky. Pes kulhal, tím si posunul pánev a pokřivil páteř.

Lenka Bierská, majitelka psa: „Mám zkušenosti sama na sobě, nechávala jsem si srovnat páteř a pomohlo mi to hodně. Takže jsem s tím pejskem tady zkusila přijít a mu se to nahodilo zpátky ty klouby do kloubní hlavice. Od té doby začal chodit dobře, neposedává."

Terapeuti mají jedno přání. Sami nemohou všem lidem a teď i zvířatům pomoci. Rádi by proškolili pracovníky veterinárních klinik i veřejnost.

ReklamaTragédie v Oradur-Sur-Glane / výstava

05.02. 16:00 - 14.01. 18:00
Havířov, Památník Životické tragédie, Havířov-Životice

Podmalby na skle / výstava

19.02. 16:00 - 31.12. 18:00
Karviná, Výstavní síň, Karviná

Obrázky z dějin Petřvaldu / výstava

07.03. 16:00 - 28.02. 18:00
Karviná, Technické muzeum Petřvald

Antonín Goryl
Karviná
od 15 000 Kč do 18 000 Kč

Detail

DENTALCOMPLEX - CEREC SYSTÉM s.r.o.
Karviná
od 60 000 Kč

Detail

Autodům Vrána s.r.o.
Karviná
od 15 000 Kč do 20 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu