Oslava Mezinárodního dne dětí v Havířově

Den dětí se slavil na mnoha místech města. Ať už v areálu městské police a hasičů, nebo v útulku, kde si připravili pro děti bohatý a především poučný program.

Pátek 1. června patřil především dětem. Proto si i útulek Max připravil pro ratolesti zábavné dopoledne plné soutěží, her i ukázek výcviku. V rámci Dne otevřených dveří se děti podívaly také na pejsky.

Jiřina Mifková, učitelka ZŠ Gorkého: „Mají to tady dobře zorganizované a děti jsou zde přímo nadšené a všichni na pejsky mysleli s láskou."

Anketa: 1/ „Mě se asi nejvíc líbil výcvik." 2/ „Také byly zábavné soutěže a šli jsme se podívat na pejsky." 3/ „Nejvíce se mi líbil pes, který se jmenoval Krišpín." 4/ „Já jsem s kamarádem soutěžil a jednou jsem vyhrál."

Hlavní atrakcí byla sokolnická show. Děti si prohlédli sovy a dokonce i kondora.

Anketa: 1/ „Má hezký zobák. Já jsem se dověděl, že vidí v noci i ve dne a že jsou velké i malé sovy." 2/ „Viděl jsem, jak má takové divné drápy, zakulacené."

Školy, tak jako vždy nepřišly do útulku s prázdnou.

Dagmar Poláková, vedoucí útulku Max: „Jinak bych chtěla všem poděkovat všem, kteří se přijeli na útulek podívat, protože nám přivezli strašně hodně pamlsků, krmení, hraček. To nám pomáhá, že to útulek nemusí kupovat."

Dětský den se neslavil jen v útulku. Děti se mohly už tradičně podívat také na práci policie nebo hasičů. Slavilo se i v azylovém domě pro matky s dětmi, kde měli tradiční koblížkový den. Zařízení navštívil i primátor města, který nezapomněl donést dětem dárky.

Zdeněk Osmanczyk, primátor města Havířova (ČSSD): „Navštívil jsem psí útulek, zrovna tak i Armádu spásy. Je pěkné, jak se děti dokáží odpoutat od školních problémů a zaujatě sledují, co se děje v psím útulku. Pozorné oči tady dětí v Armádě spásy. Je to úžasné a já moc děkuji, že nás přijala paní ředitelka a velmi rád ochutnám zdejší koblížky."
MaAnBa Plus s.r.o. - Mölnlycke Health Care, průmyslová zóna Karviná
Karviná
od 106 Kč/hod.

Detail

Lázně Darkov, a.s.
Karviná
od 16 280 Kč/měsíc

Detail

Centrum krásy a odpočinku Havířov
Havířov
od 12 075 do 15 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků