V Havířově jsou majitelé starých psů proti čipování

  • 0:00,
  • Havířov ,

Už od srpna začne platit v Havířově vyhláška o povinném čipování psů. Zejména majitelé starých zvířat by chtěli ale výjimku. Radnice však říká, pravidla musí být pro všechny stejná.

Tohle je pes paní Jaroslavy Slivkové z Havířova. Fenka má již patnáct let, špatně chodí a je alergická. Majitelka musí psa vozit ve speciálním vozíku. Přesto podle nové vyhlášky musí i toto zvíře být nejpozději do konce července očipováno. S tím paní Jaroslava nesouhlasí.

Jaroslava Slivková, majitelka psa: "Nejsem proti čipování. Vím, že je to dobrá věc, akorát se mi zdá, že ti staří pejskové už by to nemuseli mít. Zdá se mi, že by nějaká výjimka měla být."

Město ale s žádnou výjimkou nepočítá. Určit pravidla, by bylo obtížné.

Jiří Revenda, vedoucí odboru komunálních služeb: "Je velmi obtížné stanovit, zdali by nemusel být čipován pes například od 10 let, nebo 15 let a zároveň je obtížné stanovit případnou hranici zdravotního stavu samotného pejska."

Majitelé některých psů mají také strach, že čipování může mít negativní účinky.

Jan Falhar, veterinář: "Pokud je čip aplikován správně, neměl by být problém a zůstává na stejném místě bez nějaké další zánětlivé reakce. Samozřejmě může se někdy stát, ale jsou to výjimky."

V Havířově je evidováno zhruba 6500 psů. Přesto, že vyhláška začne platit už od srpna, očipováno je prozatím okolo 3700 zvířat.
PROFIZA s.r.o.
Karviná
od 21 000 do 24 000 Kč/měsíc

Detail

A B A U T O B O S S s.r.o.
Český Těšín
od 22 000 Kč/měsíc

Detail

S-O-D Holding s.r.o.
Petřvald
od 21 400 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků