Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Projekt výstavby havířovského nádraží zřejmě končí

  • Havířov,

Dva a půl roku příprav jde zřejmě definitivně vniveč. To si nyní říkají v Havířově. Ani druhé zasedání krizového štábu k projektu výstavby nového dopravního terminálu nepřineslo změnu. Ministerstvo dopravy trvá na novém zpracování projektu. Havířov tak přijde o 85 milionovou dotaci.

Je rozhodnuto, havířovské nádraží v následujících letech svou podobu nezmění. Ministr dopravy Zdeněk Žák nedovolí Českým drahám budovu zbourat a nový projekt se teprve bude připravovat.

Petr Smrček, náměstek havířovského primátora (ČSSD): "Nevím, zda bude mít zastupitelstvo, potažmo město další prostředky na spolufinancování. Navíc ani nevíme v jaké míře, protože se dnes hovoří o nějaké dotaci, z nějakých zdrojů, někdy v budoucnu."

Ministerstvo dopravy říká: "Město je pro nás klíčovým hráčem."

Tomáš Neřold, mluvčí ministerstva dopravy: "Jde o to, že v minulosti připravilo město variantu, při které nezohlednilo podle ministra názor architektonické veřejnosti."

Také České dráhy musí respektovat rozhodnutí Ministerstva dopravy ČR. I ony ví, že se projekt nestihne.

Kateřina Šubová, mluvčí ČD: "Bohužel je, vzhledem k časovým lhůtám, které máme, vysoce nepravděpodobné, že stihneme využít ty evropské peníze."

Havířov tak přijde o dotaci ve výši 85 milionů korun na vybudování dopravního terminálu.

Celý projekt se pozastavil kvůli mladým architektům, kteří tvrdí, že budova má vysokou architektonickou hodnotu. Architekti ale prozatím nepředložili žádný reálný návrh na rekonstrukci.
Česká distribuční a.s. - Č. Těšín
Český Těšín
od 3 800 do 7 600 Kč/měsíc

Detail

BASIC ČR, z.s. - Havířov
Havířov
od 20 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

Active Colour s.r.o.- Karviná
Karviná
od 3 600 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků