Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Havířově je konečně magnetická rezonance

  • Havířov,

Přesto, že je Havířov druhým nejlidnatějším městem v Moravskoslezském kraji, chyběl zde moderní diagnostický přístroj - magnetická rezonance. Právě včasné vyšetření může pacientům zachránit život. Dobrá zpráva je, že od září má magnetickou rezonanci zdravotnické zařízení na Karvinské ulici.

Nulová radiační zátěž, tedy žádné riziko. To zaručuje magnetické rezonance. Až doposud museli lidé z Havířova a okolí na vyšetření dojíždět do jiných měst. Nyní mají přístroj v Domě zdraví.

Bedřich Wasserburger, ředitel zdravotnického zařízení

Je to nejmodernější přístroj poslední generace. Je to přístroj, který má široký vstup a umožňuje vyšetření i obézním pacientům a zkracuje čas vyšetření. Standardně objednací doba je osm týdnů v okolních městech a tím, že jsme tady my, tak se budeme snažit tuto dobu zkrátit, ale časem se také lhůta protáhne. Momentálně provádíme vyšetření do druhého dne.

Další výhodou je, že na vyšetření mohou i těhotné ženy.

Petr Honajzer, primář pracoviště magnetické rezonance

Vyšetření? To záleží na indikaci, ale čas se pohybuje od patnácti minut do jedné hodiny. Záleží, co vyšetřujeme. Spektrum diagnoz je velice široké. Jsme schopni vyšetřit celé tělo a výsledky jsou téměř ihned.

Lidé chodí na magnetickou rezonanci na základě doporučení lékaře. Nejčastěji se jedná o pacienty neurologie a onkologie.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy