Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na Těrlické přehradě se o víkendu konalo první kolo Evropského poháru ve vodním lyžování

  • Havířov,

Slalom, figurální jízda, skoky. Tři disciplíny, ve kterých soutěžilo v prvním kole Evropského poháru na 40 závodníků z pěti zemí. Závody se konaly v areálu vodního vleku na Těrlické přehradě.

Dawid Kazek, Polsko: „Jsem hodně šťastný, protože jsem hodně trénoval v tomto roce. Mým cílem bylo udělat více než tři bójky, protože to je Polský rekord. Nicméně i z jedné jsem spokojený."

Po slalomu následovaly triky. Nejdříve se na vodě předvedla mládež. Ve figurální jízdě měl každý závodník dva průjezdy po dvaceti sekundách, během kterých musel předvést, co nejlepší sestavy, které si natrénoval. A co vše hodnotila porota?

Martin Kocur, organizátor závodu: „Nesmí se opakovat žádné cviky. To znamená, že napíše rozhodčím sestavu, kterou pojede a většinou ti vyspělí závodníci jezdí jednu jízdu za ruce a jednu za nohu. V jízdě za ruce můžeme sledovat obraty o 180, 360, 720 stupňů. To znamená, že se dvakrát otočí ve vzduchu ve své ose. Určitě uvidíme i nějaké salta na vodě, což není úplně jednoduché udržet na lyži salto."

První salto mohli diváci vidět od slovenského borce.

Radovan Hynek, Slovensko: „Jsem velmi spokojený se svou jízdou, až na to druhé salto, to mi nevyšlo. Tomuto sportu se věnuji sedm roků, protože se mi líbí, je to takový vodní sport. Jsem skončil třetí na Mistrovství Evropy ve slalomu. Jsem vítěz Mistrovství Slovenska."

Spokojená se svým výkonem byla i mladá domácí závodnice Andrea.
Andrea Šplichalová: „Dělala jsem všechno, co jsem měla v sestavě. Stepy, 160, pětku, všechno. Lyžuji tři roky a jsem dvakrát mistryně republiky juniorů po sobě."

Svůj osobní rekord si udělala teprve osmiletá Marcela rovněž z domácího týmu.

Marcela Skyvová, Těrlicko: „Mně se poprvé podařila 360 na druhou stranu. Podařilo se mi to poprvé na závodech a jsem celkem šťastná."

Pavlína Balonová, Těrlicko: „Mně více vyhovuje jedna lyže, protože ta druhá je spíš pro mě přítěž. Nejde se v tom moc dobře točit."

V Evropském poháru se jednou čtyři kola. Kteří jezdci se stanou nakonec celkovými vítězi bude jasné až po finále, které se koná v Košicích na Slovensku.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků