Reklama

Víkendové otřesy na Karvinsku

  • 21. srpna 2012,
  • 0:00,
  • Karviná,
  • Monika Danková

Silné otřesy zaznamenali lidé z Karviné a okolí uplynulý pátek a sobotu. Důsledkem pátečního otřesu se z jednoho domu na Fryštátské ulici v centru Karviné ulomil kus štítu. Jen díky tomu, že se otřes stal před pátou hodinou ranní, neprocházel ulicí žádný člověk. Následky by mohly být fatální.

Reklama

Ulice Fryštátská, pátek dopoledne. Majitelka domu Jarmila Přečková uklízí kusy cihel a omítky, které se ulomily následkem ranního otřesu dolu Darkov.

Jarmila Přečková, majitelka: "Ráno nám volala městská policie z druhé strany na dům, a sdělila nám, že nám spadl dům a že to je ohraničené, ať si to jdem uklidit, že byl otřes ráno. Ten otřes jsme tedy slyšeli, bylo. Řešit to budeme až pak, musíme uklidit, aby mohli lidi chodit do obchodu."

Je štěstí, že touto dobou nebyla ulice plná lidí. Během víkendu mohli lidé registrovat celkem tři důlní otřesy, ten z pátku byl ale nejsilnější.

Vladisla Sobol, mluvčí OKD: "To byl laicky řečeno přírodní otřes, kdy došlo k uvolnění napětí ve vyšším nadloží a v tom případě se projeví ty vlivy hlavně na povrchu. Podobné to bylo i ve dvou sobotních otřesech, ale ty jsme už vyvolali sami v rámci opatření, které zvyšují bezpečnost horníků."

V podzemí tyto otřesy nikoho nezranily a nejsou známy ani škody.

Vladisla Sobol, mluvčí OKD: "Zatím nemáme hlášeno nic významnějšího ani na povrchu, nicméně je teprve pondělí ráno, lidé mohou ty škody průběžně hlásit na naší zelené lince důlních škod."

Na zelenou linku 800 130 131 mohou lidé škody na majetku hlásit ve všedních dnech od 7 do 14 hodin.
Galenica dental s.r.o.
Karviná
od 24 180 Kč

Detail

OKD, a.s.
Karviná
od 23 000 Kč do 32 000 Kč

Detail

OKD, a.s.
Karviná
od 21 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu