Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nejlepší boxeři z celého kraje se utkali v Karviné

  • Karviná,

Do Karviné se sjeli nejlepší boxeři z celého kraje, aby se mezi sebou utkali v 5. ročníku Memoriálu Rudka Štajera, bývalého trenéra mládeže a rozhodčího. Na půdě Karviné se konalo celkem 22 těžkých bojových duelů.

Ve fitcentru ubytovny Předvoj se utkali nejlepší boxeři z celého kraje v rámci 5. ročníku Memoriálu Rudka Štajera, bývalého trenéra mládeže a rozhodčího. Diváci měli možnost vidět celkem 22 bojových duelů rozdělených do čtyř kategorií: školní mládež, kadeti, junioři a muži. Organizace se ujal vynikající trenér karvinského Baníku Roman Nevrla, který byl mimochodem v loňském roce vyhlášen jako nejlepší trenér MS kraje.

Roman Nevrla, trenér karvinských boxerů: "Zastoupeni jsou borci z celé SM, 5 oddílů z Ostravy, jeden z Havířova, Krnov, X.fith, Olomouc."

Karvinský oddíl boxu patří mezi nejlepší v republice a vychovová kvalitní borce už od školních let. Do ringu se tak postavili například Daniel Hruška, Dominik Seriš nebo Dominik Plachetka.

Roman Nevrla, trenér karvinských boxerů: "Borci boxují na tři kola, akorát školní mládež boxuje 3x minutu a půl, jinak se boxuje 3x dvě minuty, protože je hodně utkání."

Antonín Gašpar, mezinárodní rozhodčí: "Ti bodoví rozhodčí mají manuální strojky, kde zaznamenávají čistotu úderu. Pokud je ten úder bodovatelný, což znamená, že dopadl na čelní stranu hlavy nebo boční stranu hlavy, tak je bodovatelný."

Všechny duely byly náročné. Několik karvinských boxerů dokonce nastupovalo proti starším a zkušenějším soupeřům a nedali svou kůži lacino.

Daniel Hruška: "Snažil jsem se mu udeřit na bradu, na nos."

Dominik Seriš: "Soupeři jsem chtěl dát na hlavu, ale nepodařilo se protože pořád uhýbal, ale jinak to bylo fajné."

Daniel Obracaj, Havířov: "Soupeř byl velice dobrý, měl kolem dvaceti zápasů, já jsem nastoupil do třetího zápasu, už jsem s ním jednou boxoval, prohrál jsem s ním 2:1 a jsem rád, že teď jsem ho porazil."

Jaroslav Bartoš, Havířov: "Jsem rád, že jsem vyhrál. To jsou zkušenosti navíc, takže to je dobré."

Miroslav Gorol, boxer: "Mistr České rpeubliky jsem, účastník mezinárodních turnajů, mám 35 zápasů. Baví mě to už od malička."

S výkonem boxerů v ringu byli trenéři nadmíru spokojeni. Jen škoda, že jedenáctinásobný mistr republiky v kategorii mužů, Karviňák Patrik Velký, do ringu nenastoupil, protože k sobě neměl soupeře.

Petr Miterko, trenér: "Všechny zápasy byly pěkné, všichni svěřenci zaboxovali moc pěkně, hlavně Marek Szelé, ten mě moc překvapil a Mario Plachetka - vynikající zápas dneska."

Marek Szelé, boxer: "V zápase se mi dařilo, vycházely mi zadní údery a soupeř byl o něco pomalejší, tak mě skoro netrefil, takže jsem měl větší šance. Určitě to bylo těžké fyzicky, ale psychicky se to už dalo dotáhnout v pohodě."

Za dva týdny se bude v Rakovníku konat MČR v boxu, Karvinou budou reprezentovat tři borci: Patrik Velký, Tobias Lessy a Martin Katriňok.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy