Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Fotografie nahých dívek na sociální síti řeší policie

  • Karviná,

Karvinští policisté začali pátrat po zakladateli jedné šokující stránky na sociální síti Facebook. Neznámý tam totiž zveřejňoval fotky nahých dívek a chlapců z Karviné a to bez jejich souhlasu. I když stránka fungovala necelý týden, stačilo jí shlédnout přes dva tisíce lidí.

O vzniku stránky plné fotografií nahých dívek a chlapců a jejich intimních částí se začala šířit informace lavinovitě a během pěti dnů si ji prohlédlo přes dva tisíce lidí různého věku. Podle komentářů pod fotografiemi, se rozdělili do dvou táborů.

"Ty holky si za to můžou samy. Nemají se takhle fotit, dobře jim tak"
"Toto může napadnout jenom člověka, který to nemá v hlavě v pořádku. Vždyť mu hrozí trestní stíhání!"

Záznam stránky má k dispozici i policie.

Zlatuše Viačková, mluvčí PČR Karviná: "Kriminalisté se zabývají otázkou, kdo zveřejnil tyto fotografie, kolik je let těmto dívkám, jelikož v případě, že dívkám bude méně než 15 let, hrozí případnému pachateli až 5 let vězení."

Protože se s podobnými případy policisté setkávají, snaží se dětem a mládeži vysvětlovat, jaké nebezpečí internet skrývá.

Podobným případem se v říjnu zabývala i novojičínská policie. Čtyřicetiletý muž, pod falešnými identitami na internetu získával fotografie nahých nezletilých dívek. Stanul za to před soudem.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy