Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Pomník ze St. Bohumína se bude stěhovat na hřbitov

  • Karviná,

V našem zpravodajství už jsme vás informovali o anketě, která měla pomoci rozhodnout, jak bude vypadat náměstí ve Starém Bohumíně po rekonstrukci. Ta rozhodla, že si většina obyvatel přeje, aby památník padlým vojákům nahradil vodní prvek - tedy například vodotrysk.

Pomník padlým vojákům obou světových válek je v současné době dominantou náměstí Svobody ve Starém Bohumíně. Jenže radnice chce náměstí vrátit zašlou krásu a ještě letos proto začne rekonstrukce. Členové sdružení přátel bohumínské historie přispěchali s nápadem udělat mezi lidmi anketu, jak by si náměstí představovali.

Zbyněk Krůl, občanské sdružení Přátelé bohumínské historie: "Vyhrála v anketě verze číslo 1, asi 208 hlasů. Přestěhovat ten památník na novou část hřbitova a tady vytvořit vodní prvek, nebo to, co se dohodneme s městem."

A tady už můžete vidět, jak by náměstí mohlo vypadat. Teď začnou na nové podobě pracovat architekti.

Opravy náměstí začnou rekonstrukcí kulturní památky Národní dům.

Lucie Balcarová, mluvčí Bohumína: "Město velmi rádo zrealizuje to, co starobohumíňáci budou chtít. Pokud se rozhodnou pro variantu přesunout památník, tak potom o tom přesunu musí rozhodnout zastupitelé."

Stěhování památníku padlým bude stát asi 450 tisíc. Celkové náklady na rekonstrukci náměstí ještě nejsou sečteny. Vše by mohlo být dokončeno v roce 2015.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků