40. ročník Štítu Albrechtic se konal na Karvinsku

  • 0:00,
  • Karviná,

V Albrechticích u Českého Těšína proběhl o víkendu již 40. ročník Štítu Albrechtic. Jeho smyslem je nejen sportovní zápolení, ale rovněž poznávání života občanů v jednotlivých obcích, nesoucích název Albrechtice.

40 let bez přerušení se setkávají delegace osmi obcí stejného jména Albrechtice. Letošní jubilejní ročník Štítu Albrechtic se o víkendu konal v Albrechticích u Českého Těšína.

Vladislav Šipula (KSČM), starosta Albrechtic u Českého Těšína: "Na setkání starostů se většinou probírají jednak problémy jednotlivých obcí."

A tím jsou zejména evropské dotace.

Vladislav Šipula (KSČM), starosta Albrechtic u Českého Těšína: "Vyznělo to, že řada obcí ani po těch dotacích nějak netouží, protože je to opravdu složité získat ty dotace."

Věra Švermová (NEZ), starostka Albrechtic u Lanškrouna: "Protože je kolem toho takového papírování, že na to momentálně nemáme."

Smyslem Štítu je rovněž i sportovní zápolení. Letos nejen na fotbalovém trávníku. V tělocvičně místní školy se utkala albrechtická družstva ve volejbale a u požární zbrojnice zápolili hasiči ve třech disciplínách.

Lumír Jablecký, velitel SDH Albrechtice u Českého Těšína: "Soutěží se ve štafetě, další disciplína je železný hasič a třetí královská disciplína bude útok."

Z vítězství se nakonec stejně jako ve fotbale radovali domácí. Volejbalový turnaj vyhrálo družstvo z Města Albrechtice. Další 41 ročník se bude konat v Albrechticích v Jizerských horách.
Gospelové Vánoce v Orlové

Zítra 17:00 - 13.12. 14:40
Orlová, Husův dům, Orlová

Hudební výlety: Vánoční stezka s Permoníkem

15.12. 18:00 - 13.12. 14:40
Orlová, Kostel Svatých apoštolů Petra a Pavla, Albrechtice

HFG FINANCE s.r.o.
Karviná
od 20 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

Havířovská teplárenská společnost, a.s.
Karviná
od 20 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků