Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

40. ročník Štítu Albrechtic se konal na Karvinsku

  • Karviná,

V Albrechticích u Českého Těšína proběhl o víkendu již 40. ročník Štítu Albrechtic. Jeho smyslem je nejen sportovní zápolení, ale rovněž poznávání života občanů v jednotlivých obcích, nesoucích název Albrechtice.

40 let bez přerušení se setkávají delegace osmi obcí stejného jména Albrechtice. Letošní jubilejní ročník Štítu Albrechtic se o víkendu konal v Albrechticích u Českého Těšína.

Vladislav Šipula (KSČM), starosta Albrechtic u Českého Těšína: "Na setkání starostů se většinou probírají jednak problémy jednotlivých obcí."

A tím jsou zejména evropské dotace.

Vladislav Šipula (KSČM), starosta Albrechtic u Českého Těšína: "Vyznělo to, že řada obcí ani po těch dotacích nějak netouží, protože je to opravdu složité získat ty dotace."

Věra Švermová (NEZ), starostka Albrechtic u Lanškrouna: "Protože je kolem toho takového papírování, že na to momentálně nemáme."

Smyslem Štítu je rovněž i sportovní zápolení. Letos nejen na fotbalovém trávníku. V tělocvičně místní školy se utkala albrechtická družstva ve volejbale a u požární zbrojnice zápolili hasiči ve třech disciplínách.

Lumír Jablecký, velitel SDH Albrechtice u Českého Těšína: "Soutěží se ve štafetě, další disciplína je železný hasič a třetí královská disciplína bude útok."

Z vítězství se nakonec stejně jako ve fotbale radovali domácí. Volejbalový turnaj vyhrálo družstvo z Města Albrechtice. Další 41 ročník se bude konat v Albrechticích v Jizerských horách.
Bohemia Marten Plus s.r.o. - Horní Suchá
Horní Suchá
od 110 Kč/hod.

Detail

Bohemia Marten Plus s.r.o. - Horní Suchá
Horní Suchá
od 110 Kč/hod.

Detail

KUNETO s.r.o.
Karviná
od 25 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků