Druháčci z Karviné se stali čtenáři knihovny

  • 13. října 2014,
  • 12:22,
  • Karviná,
  • Monika Danková

Teď se půjdeme podívat do kinosálu karvinské regionální knihovny, kde se se tentokrát nepromítaly filmy, ale hrála se tady trochu popletená pohádka pro žáky druhých tříd karvinských základních škol. Ti se tady sešli aby se v rámci Týdne knihoven stali opravdovými čtenáři.

Reklama

Druháci z karvinských základních škol mají za sebou rok čtení a počítání. A protože už znají všechna písmenka dokonale a dokonce si umí sami přečíst knížku, rozhodly se knihovnice pasovat všechny čerstvé druháky na právoplatné čtenáře.

Kateřina Czyžová, vedoucí knihovny: ”Druháčci se pasují kvůli tomu, že ti prvňáčci mají toho v té škole hodně, ti druháci přeci jen mají základy čtení, už jsou sami schopni si v těch knížkách polistovat a mají z toho větší prožitek.”

Nejdříve knihovnice dětem zahrály trochu popletenou pohádku do které se aktivně zapojily samy děti. Teprve pak nastalo samotné pasování

Kateřina Czyžová, vedoucí knihovny: ”Děti dostanou glejt, taky průkazku do knihovny, která zaručuje bezplatnou registraci zdarma na rok, který je čeká.”

Přestože tyto děti umí číst teprve rok, mají už docela slušně načteno.

anketa, děti: ”Já jsem si už četl Darebáka Davida od Jirky Koběrského, jak nám tady četl.” “Já jsem si přečetl Křemílka a Vochomůrku. “Já čtu taťkovi když se učím. A ráda čtu z čítanky pohádky.”

Někteří už dokonce začaly knihovnu pravidelně navštěvovat.

anketa, děti:”Mě baví čtení a je to velká zábava.” “Já tu chodím s mamkou a půjčuji si knížky. Třeba jsme si půjčily knížku o zvířátkách.”

Pasování dětí na čtenáře se konalo v rámci Týdne knihoven a probíhá v Karviné pravidelně.
Líheň 2019 / soutěž amatérských hudebníků

07.03. 19:00 - 01.06. 0:00
Havířov, Stolárna Havířov a Hard Cafe Karviná

bebro electronic s.r.o.
Karviná
od 21 000 Kč do 23 000 Kč

Detail

Slezská důlní díla a.s.
Karviná
od 28 000 Kč do 30 000 Kč

Detail

SENIOR DOMY POHODA ČESKÝ TĚŠÍN a.s.
Karviná
od 26 050 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu