Začínající výtvarníci mohou prorazit v Karviné

  • 8. ledna 2015,
  • 9:50,
  • Karviná,
  • Monika Danková

Regionální knihovna v Karviné vyšla vstříc začínajícím a neznámým talentovaným výtvarníkům. Nabízí jim své prostory k prezentaci jejich tvorby prostřednictvím výstav. Mnozí z nich se tady představují veřejnosti vůbec poprvé.

Reklama

Začínající výtvarníci často nemají možnost ve veřejném prostoru svá díla vystavovat. Středisko hudby a umění karvinské regionální knihovny v centru města jim proto vyšlo vstříc a pravidelně je a jejich tvorbu představuje veřejnosti.

Denisa Machů, knihovnice: „Pokud já někde uvidím něco, co mě zaujme, tak dávám tu šanci vystavit u nás ve středisku hudby a umění a těší nás, když je to něčí opravdu první výstava a my jsme u toho zrodu.“

Poprvé se takto veřejnosti mohla představit 21letá Kateřina Vaňharová z Dolní Lutyně.

Kateřina Vaňharová, autorka výstavy: „Ze začátku jsem si říkala, jestli to je dobrý nápad, ale vidím, že ohlasy už teď jsou kladné a doufám, že se zviditelním a že se o mě začne zajímat více lidí a bude vědět o mé tvorbě.”

Kateřina Vaňharová se malování věnuje od základní školy vystudovala střední uměleckou školu v Ostrabvě nyní studuje dějiny umění v Olomouci.

Kateřina Vaňharová, autorka výstavy: „Naplňuje mě to pocitem, že něco dokážu, že tady něco po sobě zanechám.“

Výstavy začínajících výtvarníků se tady ve středisku hudby a umění konají 6x ročně, tvorbu Kateřiny Varhaňové si můžete prohlédnout do 30. ledna.
Líheň 2019 / soutěž amatérských hudebníků

07.03. 19:00 - 01.06. 0:00
Havířov, Stolárna Havířov a Hard Cafe Karviná

bebro electronic s.r.o.
Karviná
od 21 000 Kč do 23 000 Kč

Detail

Slezská důlní díla a.s.
Karviná
od 28 000 Kč do 30 000 Kč

Detail

SENIOR DOMY POHODA ČESKÝ TĚŠÍN a.s.
Karviná
od 26 050 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu