Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Karviná se připojila k oslavám Dne Země

  • Karviná,

Obyvatelé Karviné se mohli na karvinském Masarykově náměstí připojit k oslavám Dne Země. V centru města vyrostlo několik stanovišť s různými ekologickými programy a především malí návštěvníci se aktivně zapojili do různých eko-soutěží. Ty pro ně připravila i Mládežnická rada města.

Tradiční oslavy svátku Země se slaví 22. dubna po celém světě. V Karviné si důležitost ochrany životního prostředí připomněli o pár dní dříve na Masarykově náměstí.

Miroslav Hajdušík, náměstek primátora: “Je to jedinečná příležitost jak poukázat na osvětu v odvětví ekologické výchovy.”.

anketa, žáci: “My doma třídíme sklo. My doma třídíme papír, sklo, plast, prostě všechno.”

Po celou dobu na náměstí probíhal doprovodný program a také soutěže. Některé z nich si připravila Mládežnická rada města.

Členové Mládežnické rady Karviné také v rámci Dne Země vysadili poblíž budovy bývalého mlýna, dnes Slezského vzdělávacího centra i strom - dub letní.

Michal Sikora, náměstek Mládežnické rady Karviné: “ Jsme se rozhodli něco pro tu přírodu něco udělat, když už ta mládež ničí dost to prostředí, tak aspoň za nás můžeme vysadit strom.”

Současně s oslavami Dne Země se letos poprvé konaly v okolí tržnice první farmářské trhy.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků